Povedená příprava. Turecko – Česko 0-2

t3Po krátké zimní přestávce se rozjely přípravné zápasy fotbalových reprezentací. Česká reprezentace letěla do Istanbulu, kde se na místním Olympijském stadionu utkala s reprezentací Turecka. Trenér Bílek již před zápasem avizoval, že chce odzkoušet nové, seniorskou reprezentací tolik nepoznamenané, hráče. Zahajovací sestava byla velmi sympatická. Ve středu zálohy vše dirigoval uzdravený matador Rosický. Na křídlech měl mladíky Krejčího a Vydru. Středová řada byla dále doplněna o Plašila a plzeňského Daridu. V útoku dostal od začátku šanci David Lafata, od kterého se očekává, zda své ligové zkušenosti posune dál a začne se výrazněji prosazovat i v reprezentaci. Po odchodu bombera Milana Baroše se trenérovi Bílkovi nepodařilo najít v útoku adekvátní náhradu.

Začátek utkání byl velmi povedený. Mladíci roztočili kolotoč a na zaskočené Turky vlítli. Hned z prvního útoku skóroval Krejčí. Balón šel po ose Vydra, Rosický, Darida, který dával balon do vápna, kde pohotově Krejčí zakončil. Gólman Kivrak si sice na balón šáhl, ale neudržel ho. Po dlouhé době se hrál pohledný fotbal, na který se dalo koukat. A i na hráčích bylo vidět, že je hra baví a mají chuť se předvést. Druhý gól přidal ve 28. min. Lafata, když kolenem tečoval Daridovu prudkou střelu mimo. Druhý poločas už tak pěkný nebyl. Turci v poločase vystřídali dva hráče a hra se vyrovnala. Začali držet balón a Češi najednou nevěděli, co hrát. Svěžest z prvního poločasu byla pryč. Už to byla ta stará známá repre. Kouč Bílek průběžně také střídal. Vydru nahradil Dočkal a Lafatu nová plzeňská naděje Tecl. Další gól to nepřineslo. Naopak před naší bránou měl čím dál víc práce, za zraněného Čecha alternující, gólman Laštůvka, který chytil dvě jasné šance Turků.

Generálka na březnovou kvalifikaci s Dánskem a Arménií ledacos napověděla. V případě neúčasti Petra Čecha máme plnohodnotnou náhradu. A že nám roste nadějná početná skupina mladých hráčů, kteří při zapracování do mužstva můžou postupně přebírat zodpovědnost. Uvidíme v březnu koho couch Bílek povolá a kdo pak nastoupí.

Nejlepší hráči: Laštůvka, Vydra, Darida

 

t2