Republika východu

Jak jsem psal v článku o Košicích, objevil jsem vynikající restauraci, jak dělanou na snídaně. Na Hlavné ulici se nachází podnik Republika Východu. Už cedule u vchodu hlásající “pojdte pobejt” prostě láká k nakouknutí.

Říkám bez okolků, byl jsem interiérem uchvácen. Kombinace moderního stylu se stylem rustikálním až punkerským mě absolutně pohltila. Kdo zná a líbí se mu v Praze Popocafepetl, tak zde musí být v sedmém nebi.

Když jsem byl takto nadšen interiérem, jaký bude samotný obsah?

Napíšu to rovnou, absolutně skvělý. Jednak velmi milá obsluha, která se snaží vyjít ve všem vstříc a zároveň velmi krásná a usměvavá. Jídelní lístek je napsán klasickým východňárským nářečím, takže jídlo pojmenované Viršľe z našej chidži nebo Gadžovské denko, velmi překvapí. Osobně jsem moc nevěděl, co objednávám, ale o co méně jsem věděl, co mám objednáno, o to více jsem se tvářil sebejistě.  A vyšlo to, naštěstí viršľe jsou párky. Ale vynikající párky. Masité, křupající, s domácím chlebem a skvělou hořčicí.

Při druhé návštěvě jsem zkusil míchaná vajíčka. Míchaná vajíčka byla absolutně skvostná. Domácí vejce, čerstvá pažitka, domácí chléb a výborná káva. Zde bylo přesně vidět, že kuchaře jeho řemeslo baví a chlubí se tím, že jej umí. Jednoznačně dávám palec nahoru a věřím, že kuchař ve svých orgiích vydrží, abych mohl ochutnat zase další skvosty z jeho jídelníčku.

Ceny jsou srovnatelné s Prahou a kvalitě podávaného jídla jednoznačně odpovídají.

Přesně takový druh podniku na ranní pohodu vyhledávám a kdo sdílí tuto radost se mnou, tak musí tento podnik v Košicích navštívit. Vaše chuťové pohárky budou skákat radostí, až okusíte některý z pokrmů.

Gastronomický orgasmus v Košicích? Proč ne! Skok + dávám 5* z 5