Pivnice Na Hradčanské

Skupina přátel okolo Martina P. a věrní čtenáři našeho magazínu mne oslovili, ať zajdu s nimi na pivo do výše jmenované restaurace. Oni ji několikrát navštívili a pěli jen chválu. Vzhledem k tomu, že v magazínu SKOK plus mám na starosti gastronomii – vína – piva a jsem ambasador Pilsner Urquell, považují mne za zkušeného pivaře. Po takové chvále jsem rád jejich pozvání přijal a pustil se do degustace, nasání atmosféry a zjišťování, do jaké kategorie pivnice bude zařazena. U stolu jsme seděli tři třicátníci, já a jeden senior. Prověřovali jsme jedno pivo za druhým a s každým dalším jsme se utvrzovali, že tady je o pivo dobře postaráno. Vyzkoušeli jsme jak klasické pivo, tak šnýtek nebo mléko.

Obsluhovala nás velmi příjemná servírka, což dokresluje krásnou atmosféru. Po několika pivech jsme probírali vyhlášené pražské pivnice a vytahovali historky, kde jaké pivo mají. Po pár pivech zjistíte, jaké chybičky architekt v interiéru udělal. Stoly jsou řešeny jako kupé ve vlaku a samozřejmě prostatik si sedne ke zdi a pokaždé celou společnost zvedne kvůli své nutné potřebě. Jinak lokál můžu jen chválit. Výborně řešená vzduchotechnika, kuřák sedící vedle nekuřáka neobtěžuje kouřem. Centrálním bodem místnosti je výčep, na který je odevšad vidět.

Pivnice byla plně obsazená a v lokále to jen hučelo. Rozhodně si udělejte čas a tuto pivnici navštivte, pokud jste přátelé výborného piva. Zmíním se ještě o pochutinách k pivu. Vyzkoušeli jsme kuchyni, vše bylo, jak má být, ale ceny byly podstatně lepší, než s jakými se potkáte v centru Prahy. Tuto restauraci mají v pronájmu dva přátelé, kteří se znají od čtrnácti let a v tomto oboru od mládí pracují. Předtím zde byla zanedbaná hospoda.

Láďa Drápal doporučuje.