S příchodem jara nás čekají metalové (ja)hody! (GAMMA RAY + RHAPSODY OF FIRE)

20.3.2014 – Praha, Retro Music Hall

21.3.2014 – Zlín, Masters of Rock Café

Není krásnějšího a blaženějšího pocitu než příchod jara, otevírání zahrádek a … pravá metalová nálož, která se na nás valí hned ve dvou dávkách. Koncert Gamma Ray zavane do našich zvukovodů našlápnuté tóny z jedenácté studiovky „Empire of the Undead“. Jako host vystoupí italská sestava Rhapsody of Fire, která představí svůj prvotní, resp. desátý počin „Dark Wings of Steel“.

Čtyři roky čekání se naplňují

Kalendář hladového fanouška čítá již čtyři hluché obrátky kalendáře od poslední poznámky s datem vydání plnohodnotné studiové desky této famózní družiny.  Vydání desky bylo původně plánováno již v loňském roce, ovšem kapela nestíhala a tak vydala alespoň EP „Master of Confusion“.

Toto elpíčko propagovala kapela na společném turné HELLISH ROCK TOUR – PART II., které absolvovala v loňském roce opět s Helloween. Při vzpomínce na tu zmiňovanou pekelnou show, u které redakce Skok+ nemohla chybět, mi ještě dnes běhá mráz po zádech. Letošní proklamované vystoupení budiž vřele dalším hlubokým zářezem do mého metalového deníčku.

[embedyt]http://www.youtube.com/watch?v=PTff4ppFrdA[/embedyt]

R.I.P. (18.11.2013) Hammer Studios

hammerstudios_burning_2013Leckterému fandovi Gamma Ray zajisté neunikla zdrcující zpráva, která byla označena jako černá kapitola německé hudební scény v Haburku. Kai Hansen a spol. byli zrovna na zmiňovaném turné v Jižní Americe, když 18.11.2013 zachvátil obrovský požár jejich základnu v Hamburku. Během rozsáhlého požáru lehla popelem mmj. zkušebna, nahrávací studio, řada hudebních nástrojů, velké množství aparatury a některé nahrávky.hammerstudios_thedayafter_2013

Tato základna byla útočištěm a místem setkávání řady dalších německých kapel, některé z nich nyní stojí na hraně existence, neboť jejich výše pojistného nedosahovala odpovídajícího krytí.

Materiál z rozpracovaného alba „Empire of the Undead“ se naštěstí podařilo zachránit. Kapela tak dokončila svou jedenáctou desku ve svém azylovém útočišti – Chameleon Studios.

Výše uvedené skutečnosti nechť jsou motivací pro všechny metalové fandy. Pevně věřím, že si každý z nás najde 20. a 21. března cestu na koncert a podpoří tak Gamma Ray v jejich nelehké situaci!

Kdo vyhraje duel rozdělených Rhapsody?

Hostem večera bude rehabilitovaná italská banda Rhapsody of Fire v čele s Fabiem Lionem a Alexem Staropolim. Za připomínku stojí fakt, že se v roce 2011 kapela rozdělila na dvě formace. Kormidla separovaného křídla pod dnešním názvem Luca Turilli’s Rhapsody se chopil právě vyhlášený kytarový virtuóz Luca Turilli. Redakce Skok+ si nenechala ujít prvotní počin zmíněné separované části, která před dvěma lety rozvařila pražský klub Matrix na padrť. Hozenou rukavici se chystá zvednout Fabio a spol. se svou prvotinou „Dark WIngs of Steel“. Kdo pomyslný duel vyhraje, se můžeme přesvědčit již na sklonku letošního jara!

[embedyt]http://www.youtube.com/watch?v=f38vgmsoNYQ[/embedyt]