The Illusionists v Pardubicích

 

Během tří listopadových dnů světově známí kouzelníci The Illusionost navštívili se svou show WITNESS THE IMPOSSIBLE tři česká města – Karlovy Vary (8.11.) Prahu (9.11.) a nakonec i Pardubice (10.11.)

2013-11-10 20.10.02 

 

Sedm proslulých ilusionistů vystoupilo předevčírem ve vyprodané pardubické ČEZ aréně. Každý z nic se zaměřoval na jiný typ iluze. Právě variabilita triků, vtipů a bohatá spolupráce s publikem dodala představení ten správný šmrnc. Nemluvě o živé kapele a tanečnících, kteří svým tancem i oblečením navodili tu správnou mystickou atmosféru.

 

       2013-11-10 20.08.19

 

Trickster nechal diváka vybrat kartu a napsat na ni jeho jméno. Poté kartu zamíchal do balíčku, který následně sevřel mezi zuby a pomocí jazyka kartu našel a uložil v ústech. Když už vypadalo, že hledaná karta v balíčku není, vyplivl ji třikrát přeloženou divákovi do ruky.

 

 2013-11-10 20.08.09

 

Vynálezce představil ubrousek, který se sám od sebe na jeho ruce začal pohybovat. Potom z něj vytvořil růži a nechal malou holčičku, ať ji rozhýbe také. Na závěr růži bleskurychle podpálil a zní se stala opravdová. Telekinezí působil i na svého asistenta, kterému první oddělil hlavu od těla a poté ovládl jeho trup bez hlavy. Ten si nakonec svou hlavu našel a zase se spojil v jedno tělo.

 

 

 

Anti-iluzionista zahájil své vystoupení spolknutím2013-11-10 20.05.37 kruhového bonbónu. Vzápětí si prořízl hrdo dentální nití a vyndal bonbon ven navlečený na niti jako korálek. V dalším výstupu si nit strčil do pusy a vyndall ji ven okem. Vrcholem jeho výstupu však bylo bleskurychlé měnění šátků v živé holubice a zase nazpátek.

 

 2013-11-10 19.23.47

 

Gentleman a Čarodějka měli na svědomí veškeré mizení a přemisťování. Dokázali také spojit prsteny diváků v jeden řetězec. Nejpůsobivějším prvkem však bylo připoutání Čarodějky do bedny, kterou poté Gentleman v půli přeřízl a oddělil. Ze znovuspojené bedny pak vyšla Čarodějka zázračně nezraněná a v plné své kráse.

 

 

 

Eskapologista obstaral netradiční únik z podvodního vězení, do kterého byl spoutaný spuštěn hlavou dolů. Osvobodit se musel jen pomocí pinetky do vlasů a svých schopností vykloubit si končetiny.

 

 

 

Mentalista nechal tři diváky vybrat židle a obálky. V obálce stálo, s jakým typem testu bude divák pomáhat. Jednalo se o vybraní karty s tvarem, s číslem a slova ze slovníku. Mentalita uhádl první dvě karty bez problému, třetí zkouška se slovem regál mu dělala potíže. Na závěr však prokázal, že předvídal, kam si soutěžící sednou a jaký test budou dělat. Otočil jejich židle a nich byl zezadu přilepený papír s věcmi, které se Mentalista snažil uhodnout.

 

 

 

Celý program divákům z angličtiny překládal přímo z podia Libor Bouček, který neváhal překlad poupravit – např. nabízenou odměnu v českých korunách změnit na eura – a zkusit tak pozornost kouzelníků. 

 

 2013-11-10 19.21.37