Sametová revoluce naživo aneb jak to tenkrát bylo

Druhou zastávkou naší redakce při testování Escape Roomů v Praze se stalo centrum únikových her v Praze , v pasáži Černá Růže v ulici Na Příkopech.

13692632_928715540584904_8559967776627583178_n  IMG_0920

Z nabídky, která čítá tři různé únikové hry, nám byla nabídnuta hra „Totalitní Československo“, která se ukázala býti velmi dobrou volbou. Poučeni z minulého kola, kdy jsme unikali vrahovi, jsme nepodcenili přípravu a dali si na posilnění jedno plechovkové. Dovnitř nás s ním ale nepustili. No nevadí. Pivo nám dodalo potřebnou energii do plnění úkolů v několika místnostech, kdy cílem hry bylo dostat se ze služebny STB, na kterou jsme byli přivedeni z jedné z demonstrací na výslech.Náš skvělý pětičlenný tým, což je mimochodem ideální počet hráčů, řešil jednu hádanku za druhou a na rozdíl od kola první nebylo třeba téměř žádných nápověd. Hra má ještě lepší kulisy než vršovický vrah a i jednotlivé úkoly, mechanizmy, zámečky a tajné vchody bavili ještě o něco více. Každý přispěl k společnému postupu, někdo více, někdo méně, ale jako asi všechny tyhle hry určitě musíte pracovat jako tým, jednotlivec by to podle mého prostě nedal.

mindmaze-the-exit-game  puzzle-room

No nebudu to protahovat, konečně jsme hru pokořili a do hodinového limitu nám dokonce zbývalo ještě osm minut. A kdyby nebylo zdržení s řetězy a pouty na začátku, kdy jedna kolegyně z mně neznámých důvodů protahovalo pobyt v okovech, co to šlo, byli bychom bývali dali i ten rekord místnosti, který činí neuvěřitelných 37 minut.

IMG_0923     IMG_0921

A nakonec Vás ještě vyfotí s dobovými artefakty (viz foto), takže Skokplus opět velmi doporučuje! Hru najdete tady a stojí to i za trochu vyšší cenu – http://escape-rooms-prague.com/.