Majáles Contest kapel má své vítěze

Takové množství začínajících kapel pod jednou střechou snad ještě nikdy nebylo! Historicky první Majáles Contest SŠ a VŠ kapel včera v klubu Rock Café rozproudil mladou krev a vybral dvě nejlepší studentské skupiny. Obě budou mít možnost zahrát si na hlavní stage přímo v den konání Majálesových oslav. Prvenství v kategorii středních škol získala Stand Back 20 feet a z vysokých škol zabodovali kluci z The Peppercubes.

Večer se nesl ve znamení punku, rock a rock´n´rollu. Už od brzkých 18:00 hodin se scházeli fanoušci, aby podpořili své kamarády a poslechli si tak nejlepší z postupujících kapel ze soutěže Gambrinus Excelent Talents a Nová krev. Hlasovat mohli pomocí speciálních lístků až do zaznění posledních tónů. Účast i atmosféra v klubu byla opravdu hustá, a to až do vyhlášení výsledků. Jako na správném Contestu nechyběla rivalita, odhodlanost, ale i zábava a především správné pogo. I přes prohru některých soutěžících bylo vidět, že si večer užili a že o nich rozhodně ještě hodně krát uslyšíme.

V současné chvíli už také známe složení všech studentských kapel, které si zahrají na Pražském Majálesu. Kluci z Vagyny dy Praga nejsou na scéně žádnými nováčky. Pop-punkové složení Nouzovej východ si oproti nim stoupne na obrovskou stage poprvé. Ze soutěže iZUN Music Challenge postoupila kapela Band-a-SKA. Dalšími šťastlivci je například Algorytmus, Holden Caulfield, Exots, Craptfruit či Lex Barker. Zástupce zde bude mít i Studentská Akademie v podobě Robo Màrsys. Kruh uzavře kapela, kterou se teprve dozvíme 24. dubna opět v Rock Café v malém Contestu kapel.

POZN: TZ