Jak uniknout vrahovi z Vršovic?

Nadpis je trochu zavádějící, protože tohle není článek ze sekce krimizpráv, nýbrž pouhá recenze zážitku z nedávné doby, jedné ze stále populárnějších takzvaných „únikovek“.

pracovna-sileneho-doktora  stanice-karlovo-namesti

Únikové hry (z anglického „escape games“) se původně z Japonska v posledních letech rozšířily po celém světě a naše slavná Czechia není výjimkou. Najdeme je nejen na území Prahy, ale i v mnoha dalších městech a existuje mnoho různých variant, v nejrůznějších, často hodně zajímavých prostorách. Ve většině z nich jde o to v týmu splnit sérii úkolů, které vedou k indiciím a ty vás mají dostat z nějaké zapeklité situace. Například musíte utéct nějakému nebezpečí, nebo zabránit nějaké katastrofě.

escape_chomutov0051 pacientc27

Už jsem byl na jedné takové hře před tím, kdy jsme měli za úkol dostat se prostě z místnosti podobné bunkru, ale možná i proto, že jsem tenkrát nebyl v nejlepší formě, jsem si hru tak moc neužil. Tahle hra mě bavilo o moc víc, možná i díky účasti velké části našeho redakčního týmu. Byli jsme zavřeni do bývalého protiatomového bunkru, kterých je prý ve vršovických sklepech mnoho, a který představoval skrýš neznámého sériového vraha. Ten nás tam unesl a dostali jsme poslední šanci zachránit si život, protože pachatel si odběhl zřejmě na nákup či tak něco a dal nám hodinu na útěk.

escape_chomutov0031  5089145-4e9a6f

Série úkolů byla hodně promyšlená a o překvapivé objevy nebyla nouze. Každý z tymu přispěl nějak k postupnému úspěšnému zdolání úkolu, i když limit jsme nesplnili úplně a bez pár nápověd od obsluhy bychom to asi nedali. Rozhodně ale doporučuju každému, kdo si chce procvičit logické myšlení, práci v týmu a zažít i nějaké to zamrazení (poslední místnost, kde vrah rozřezával oběti, byla vážně jak z hororu).

4892491-f68ba6  golemik

Skokplus doporučuje, konkrétně tuhle hru najdete na této adrese – http://escapemania.cz/item/seriovy-vrah-exitgamecz. Za cenu okolo 1000 Kč jde o skvělý tip na dárek nebo třeba jako v našem případě team building.