Šest českých reprezentantů Evropské hry v Baku

Od 12. do 28. června se v ázerbajdžánském Baku uskuteční historický první Evropské hry. V jejich programu nechybí stolní tenis. Výkonný výbor ČAST schválil na základě návrhů reprezentačních trenérů a po doporučení KVS následující nominaci na tuto vrcholnou akci, včetně jejího odůvodnění:

MUŽI

Dmitrij PROKOPCOV (GV Hennebont – Francie), Tomáš KONEČNÝ (TTS CARBO-KOKS Polonia Bytom – Polsko), Tomáš TREGLER (STEN marketing HB Ostrov Havlíčkův Brod). Trenér Jindřich PANSKÝ.

ŽENY

Iveta VACENOVSKÁ (Linec AG Froschberg – Rakousko), Renáta ŠTRBÍKOVÁ (KTS Zamek Tarnobrzeg – Polsko), Hana MATELOVÁ (TTG Bingen/Münster-Sarmsheim – Německo). Trenér Pavel KRPEC.

Odůvodnění nominace reprezentačními trenéry:

MUŽI

Dmitrij PROKOPCOV – po zdravotních problémech ze začátku sezóny je zdráv a na jeho výsledcích je to patrné. Zlepšení ve francouzské lize a hlavně na posledním turnaji WT ve Španělsku (čtvrtfinále dvouhry).

Tomáš KONEČNÝ – celoroční výborné výsledky, jak v lize, tak na turnajích WT, prokázal výrazné zlepšení a stabilní formu celou sezónu.

Tomáš TREGLER – pro Tomáše jsem se rozhodl z důvodu herního systému v Baku, kde se bude v soutěži družstev hrát čtyřhra. Konečný s Treglerem jsou trojnásobní mistři ČR a pokud nastoupili v naší Extralize, tak v rozhodujících utkáních vždy vyhráli. Kromě toho Tregler hraje dlouhodobě výborně i v naší nejvyšší soutěži. Na WT nezazářil, ale ani nezklamal, stejně jako jeho konkurenti v nominaci.

Kromě výsledků u mě rozhodují i ostatní faktory (přístup k tréninku, psychická odolnost a přínos pro družstvo) a ty hovoří jasně ve prospěch Treglera. Chci všechny ujistit, že moje nominace je navržena po pečlivém uvážení a 100% si za ní stojím. Jediným cílem při mém rozhodování je dosažení co nejlepšího výsledku na EH v Baku.

Jindřich Panský – reprezentační trenér mužů

ŽENY

Iveta VACENOVSKÁ – dlouhodobá jednička reprezentačního týmu žen, 59. hráčka světového žebříčku.

Renata ŠTRBÍKOVÁ – 98. hráčka světového žebříčku

Hana MATELOVÁ – 117. hráčka světového žebříčku (3. nejlepší česká hráčka)

Pavel Krpec – reprezentační trenér žen

Turnaj ve stolním tenisu na Evropských hrách se bude skládat ze soutěže jednotlivců (singl) a soutěže družstev. Ve dvouhře bude v Baku startovat po 64 mužích a ženách, týmovou soutěž si v obou kategoriích zahraje šestnáct družstev. Vítěz dvouhry mužů a vítězka dvouhry žen si v Baku zajistí účast v turnaji ve stolním tenisu na Letních olympijských hrách v Rio de Janeiro.

Vacenovská IMG_9456 A4

TZ