Podpora hokeje mezi dětmi a mládeží: vstupenky jdou do škol

Propagace hokeje mezi dětmi a mládeží je jedním z cílů organizátorů Mistrovství světa IIHF v ledním hokeji 2015. Proto Český svaz ledního hokeje z. s. a organizační výbor šampionátu připravily ve spolupráci s Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy projekt „Vstupenky na hokejový šampionát do škol“.

V rámci projektu byly základním školám v Praze, Středočeském kraji a Ostravě nabídnuty vstupenky na utkání hokejového šampionátu zdarma.

„Podpora hokeje mezi dětmi je pro nás v rámci organizace šampionátu jednou z priorit. Ještě v loňském roce proběhla rozsáhlá kampaň s názvem ´Pojď hrát hokej´ a po ´dětské linii´ jsme směřovali také část propagační kampaně – hlavním hrdinou oficiálního videospotu šampionátu je malý kluk, za maskoty šampionátu jsme vybrali Boba a Bobka, králíky z klobouku i proto, že jde o postavičky hodně populární mezi dětmi. Projekt vstupenek do škol na tyto naše aktivity navazuje. Věřím, že se děti objeví v hledišti obou hokejových arén v co největším počtu,“ řekl prezident Českého svazu ledního hokeje Tomáš Král.

Na projekt „Vstupenky na hokejový šampionát do škol“, nad kterým převzal záštitu ministr školství, mládeže a tělovýchovy Marcel Chládek, bylo vyčleněno celkem 35 000 vstupenek. Organizátoři v projektu oslovili víc než 500 subjektů.

„Vítám možnost, že žáci základních škol budou moci zažít jedinečnou atmosféru zápasů Mistrovství světa IIHF v ledním hokeji. Jsem přesvědčen, že zážitky ze sledování velkých zápasů pomohou vytvořit u dětí celoživotní pozitivní vztah ke sportu,“ řekl ministr školství, mládeže a tělovýchovy Marcel Chládek.

Bez podpory nezůstalo ani hokejové hnutí – vstupenky zdarma nabídli organizátoři také 120 hokejovým klubům, přičemž tyto vstupenky jsou určeny hráčům ve věkové kategorii „do 8. třídy základní školy (včetně)“.

Utkání Mistrovství světa IIHF v ledním hokeji 2015 přivítá Česká republika od 1. do 17. května tohoto roku.

TZ