Sparťanské hokejové zoufalství pokračuje

Hokejová Sparta prohrála už po osmé v řadě v zápase 10. kola Tipsport extraligy s Litvínovem, nad kterým přitom dvakrát vedla. Zoufalství Sparty se tak prohlubuje a při pohledu na tabulku, ve které je Sparta beznadějně poslední, začínají hráči i trenéři mluvit o krizi a ztracené sezoně.

V dnešním domácím utkání přivítala trápící se Sparta hokejisty Litvínova a od začátku to vypadalo, že po sedmi prohrách se konečně začne blýskat na lepší časy. Rachůnek po dobré kombinaci s Tonem otevřel skóre zápasu a po třech minutách zvýšil na 2:0 Tenkrát. První třetinu Sparta vyhrála i zásluhou dobře chytající posily z Washingtonu brankáře Neuvirtha a pro domácí to vypadalo velmi nadějně.

V hokeji se ale skóre může změnit velice rychle, o čemž domácí přesvědčila druhá třetina, ve které v 8. minutě skóroval Ručínský a jen o minutu později již vyrovnával za Litvínov Lukeš. Hlinka sice v 11. minutě opět přiklonil vedení na stranu Sparty, ale jedenačtyřicetiletý veterán a a olympijský vítěz Ručínský byl znovu proti a v 18. minutě druhé třetiny opět srovnal skóre. Třetí třetinu ovládli hosté a po trefách Hanzla ve vlastním oslabení a Hübla naopak v přesilovce hned v jejím úvodu ve 2. A 3. minutě domácí dlouho nemohly najít na Litvínov recept a její snahy byly značně křečovité. V samém závěru utkání dokázal ještě využít power play opět Rachůnek, ale jeho gól znamenal pouze korekci pro Spartu nepříznivého konečného výsledku 4:5. Domácí tak navázali na špatný výkon z posledních sedmi kol, i když v tomto utkání měli velkou šanci konečně tento vývoj otočit.