Španělský trenér Del Bosque oznámí svou nominaci pro MS až 2. června

Gerard Deulofeu byl odměněn za svou impozantní sezónu v Evertonu nominací pro přátelský zápas obhájců titulu mistrů světa proti Bolívii. Všichni očekávali, že španělský trenér 23. května vybere prozatímní 30-ti členný hráčský tým pro nadcházející MS v Brazílii, on se však rozhodl oznámit pouze 19 hráčů pro přátelský zápas.

Hráči Realu a Atlética byli pro později hrané finále Ligy mistrů z této nominace vynecháni. Del Bosque plánuje s konečnou nominací počkat až do 2. června, kdy je poslední možný termín soupisku nahlásit.

„Až do 2. června nemusíme konečný seznam fotbalové federaci FIFA oznamovat, tak proč to dělat s předstihem?“ Prohlásil Del Bosque na nedělní tiskové konferenci.

Jeho rozhodnutí znamená, že čeká na uzdravení madridského střelce Diega Costy. Ten v sobotním finále Ligy mistrů odehrál pouze 9 minut, což znamená, že jeho stav není optimální. Teď má daleko víc času se dát dohromady a zaplnit jedno místo ve španělské nominaci.

Barcelonský záložník (v Evertonu byl pouze na hostování) Deulofeu je pro trenéra jasnou volbou pro případ, že by z připravované nominace někdo neočekávaně vypadl.

„Věříme mu, a pokud zítra někdo vypadne, on bude první, kdo místo zaplní,“ doplnil Del Bosque.

V nadcházejícím přátelském zápase si zahraje i defenzivní záložník Athleticu Bilbaa Ander Iturraspe. Útočník londýnské Chelsea Fernando Torres a záložník Manchesteru United Juan Mata mají také v tomto zápase šanci říct si o letenku do Brazílie. Když byl Del Bosque dotázán na duo Jesus Navas – Alvaro Negredo z Manchesteru City a Fernanda Llorenteho z Juventusu, kteří byli už dříve uvedeni do širší nominace, prohlásil, že jeho seznam není stále konečný. Toto trio totiž nebylo nominováno pro nadcházející zápas s Bolívií, které se odehraje 30. května v Seville.

Španělský kouč je navíc kritizován i pro další přátelský zápas proti Salvadoru, který úřadující mistři světa odehrají 7. června – šest dní před jejich prvním zápasem na MS proti Holandsku.

Španělská nominace pro zápas s Bolívií:
Brankáři: Pepe Reina, David De Gea
Obránci: Gerard Pique, Raul Albiol, Jordi Alba, Cesar Azpilicueta, Alberto Moreno
Záložníci: Xavi Hernandez, Javi Martinez, Andres Iniesta, Sergio Busquets, Santi Cazorla, Ander Iturraspe, Cesc Fabregas, Juan Mata, David Silva
Útočníci: Pedro Rodriguez, Fernando Torres, Gerard Deulofeu

Foto: © AFP