Zmizelá (nebo ne?)

Měl jsem to štěstí shlédnout zřejmě nejzajímavější počin letošního filmového roku, který je vynášen do nebes obyčejnými diváky i kritiky – film Zmizelá režiséra Davida Finchera.

Gone-Girl-Ben-Affleck-Rosamund-Pike-Entertainment-Weekly-cover gone-girl-01_1485x612

Velice očekávaný snímek režiséra takových filmových perel jako je Klub rváčů nebo Sedm byl natočen podle předlohy Gillian Flynn. Jde o téma z běžného života, ale vztahy a téma zmizení manželky je zde prezentováno velice syrově a reálně a režisér, jak je u něj zvykem, mistrně rozehrává psychologickou hru. Až skoro do konce filmu vlastně nevíte, kdo je kdo a komu máte fandit.

15-another-gone-girl 165453310

Ale jelikož všichni herci podávají excelentní výkon a scénář je skvěle propracovaný, je vlastně jedno, kdo je dobrý a kdo špatný, zkrátka si užíváte skvělý film. Rozhodně bych vyzdvihl výkon Rosamund Pike, která je jednoduše boží a konečně dostala roli, která jí perfektně sedla. To je ale možné říci u většiny postav, dokonce i tomu prkennému Benu Affleckovi, s jeho přiblblým výrazem to prostě všechno žerete.

Nebudu se dál rozepisovat, běžte na to a o filmu si zjišťujte co možná nejméně, umocníte tím zážitek. Celkově Skokplus velice doporučuje a pochybuji, že se letos dočkáme lepšího filmu. Čistá filmařina mistra hutné atmosféry Vás vtáhne do děje a nepustí až do konce. 90% minimálně.