Sparta poprvé padla, senzačně ji přejel Liberec

V desátém kole Gambrinus ligy přišlo to, co nakonec nutně přijít muselo. Lídr tabulky Sparta poprvé zaváhala a po třinácti ligových zápasech přišla o neporazitelnost. Před domácími fanoušky prohrála Sparta dokonce poprvé téměř po roce. Co ale nikdo nečekal byl způsob, jakým momentálně druhý tým soutěže Liberec letenský stadion vyloupil a stejně tak senzační výsledek 0:3.

Domácí, kteří nastoupili po reprezentační pauze bez  zraněného Kweukeho, začali vlažněji a otevřeného prostoru před Švengerovou brankou využili hosté z Liberce velice brzy. Mužem, který zpečetil osud Sparty v tomto zápase byl Michal Breznaník, který se již v sedmé minutě nádherně trefil nůžkami po přesném centru Štajnera. Sparta evidentně zaskočená nepříznivým úvodem zápasu dál dělala chyby a druhý trest přišel jen tři minuty po první brance. Výborně hrající Štajner opět ukázkově naservíroval na hlavu Šurala a ten zvyšoval už na 0:2. To domácím samozřejmě na psychice nepřidalo a tak dál měli víc ze hry fotbalisté Liberce, kteří si po půlhodině hry vypracovali další slibnou šanci. Poté už se Sparta trochu osmělila a začala útočit, jelikož bylo pravděpodobné, že pouze kontaktní gól do poločasu jí dává naději na zvrat v utkání. Avšak ani Grejciar pálící z dálky ani dorážející Vidlička Bičíka v bráně nepřekonali Ani liberečtí ve velkých šancích do půle již neuspěli, když Štajner pálil do Švengera a samostatný průnik Breznaníka, který měl ke gólu velice blízko opět sparťanský gólman v poslední chvíli zlikvidoval.

Ve druhé části předváděly oba týmy velmi pohledný fotbal, jelikož Sparta již musela všechno dát do útoku a hra se tak zrychlila a přenášela se z jedné strany na druhou. Největší šanci domácích na snížení a obrat ale zcela nepochopitelně zahodil Zápotočný v 62. minutě, když k němu doputovala přihrávka na zadní tyč a on sám před zcela odkrytou brankou střílel nad. To byl definitivní konec sparťnaských nadějí na body v dnešním utkání a zcela v klidu hrající Liberec předvedl krásnou akci, na jejímž konci pečetil svoji převahu již třetí brankou. Na začátku všeho nebyl opět nikdo jiný než Štajner, který „španělskou“ patičkou přenechal rovněž dobře hrajícímu Gebre Salassiemu a ten centroval na exekutora Breznaníka, jenž tentokrát pohodlně zakončil do prázdné brány hlavou. V tuto chvíli už se Sparta soustředila hlavně na důstojné dohrání zápasu před vlastními fanoušky, i když v dobré šanci se ještě vyskytl místo Kweukeho vpředu hrající Slepička, který ale stejně jako jeho spoluhráči před ním nedokázal trefit branku. Sparta se snažila až do konce, ale na jasně lepší Liberec dnes zkrátka neměla.

posted by: Jakub Krutský