Sparta srovnala krok v semifinálové sérii s Kometou

HC Sparta Praha vs HC Kometa Brno 3:0 (3:0 – 0:0 – 0:0)

Jakoby si Sparta vzala vítěznou šablonu od svého bratříčka z KHL, kdy v předchozím dnu přemohl Lev právě 3:0 svého soka. Střelecké pohoštění ve druhé semifinálové bitvě tuzemské nejvyšší soutěže přineslo prakticky stejný scénář. O vítězství Sparty rozhodla první třetina, kdy se postupně prosadili Kumstát, Krejčík a Piskáček. Pöpperle vychytal svou první nulu v letošním play-off a o lepší náladě Sparty po cestě k odvetným zápasům do Brna bylo postaráno.

Ten kdo zmeškal první třetinu se branky již nedočkal

Domácí trenér Jandač zamíchal před utkáním hned se třemi útoky, k tomu se navrátil ztracený důraz a obraz hry vítěze základní části byl o poznání někde jinde. Hned z úvodu zápasu rozdávali své vizitky do Čiliakovi branky domácí forvardi Kumstát s Pechem a Krejčíkem. Na druhé straně pohrozil hostující Hruška, jehož samostatný únik zneškoďnoval Pöpperle.

V 8. minutě se jako první v přesilové hře domácích prosadil Kumstát, který ve spolupráci se svým dlouholetým parťákem z Karlových Varů rozjásal téměř zaplněnou Tipsport arénu. Po mírném zajiskření na ledě se taktovky ujali obránci domácích. Nejprve zvýšil vedení Sparty Krejčík a z následné přesilovky domácích čtyři na tři zvýšil na tříbrankový rozdíl Piskáček. Následná frustrace z rychlé gólové sprchy na sebe nenechala dlouho čekat a tak se Svoboda jal krosčekovat posledně jmenovaného střelce domácích. Rozhodčí rozdali 12 trestných minut a hrálo se dál, tentokrát již bez branky.

Ve zbytku utkání se píšťalky rozhodčích nezastavily

Ve druhé části měli rozhodčí plné píšťalky práce a tak měli oba soupeři k dispozici přesilovou hru, ovšem ani jeden jí nedokázal zužitkovat. Následně se hra mírně uklidnila. Zchlazené emoce polila živá voda v půlce utkání, kdy důrazně atakujícího Rachůnka v brankovišti hostů zastavil za cenu faulu Kempný. Nabídnutá přesilová hra vyšla paradoxně lépe hostům, když nejprve po střele Buriana zvonila tyč domácího brankáře a následně Pivko nevyužil samostatný únik při dalším kolapsu domácí obrany. Zbytek třetiny byli hlavními postavami opět rozhodčí, kteří stihli před druhou sirénou rozdat tresty za prohřešky dalším čtyřem hráčům.

V úvodu závěrečné třetiny promarnil šanci na další branku domácí Rachůnek. Následně putoval na trestnou lavici kapitán domácích Čermák, který si při tomto duelu předplatil patrně permanentku do tohoto boxu hříšníků, zavítal tam totiž po čtvrté. Po nevyužité přesilovce se neúspěšně o zápis do střelecké listiny pokoušel také domácí kanonýr Ton. Následovala přesilová hra hostů díky prohřešku Rolinka, ale jak už tomu bylo v tento večer zvykem, do výraznější šance se dostal tým v oslabení. Ani ve zbytku zápasu puk hostů za svá záda Pöpperle nepustil a vychytal tak svou první nulu v letošním play-off.

Branky a nahrávky: 8. Kumstát (Pech, I. Rachůnek), 16. Krejčík (Přibyl, Forman), 18. Piskáček (Kumstát, J. Hlinka)

Rozhodčí: Šindler, Minář – Barvíř, Blümel, Vyloučení: 11:13,