Pražský Lev vstoupil do semifinále KHL vítězstvím

SF1: Středa 2.4.2014, 19:00 (HC Lev Praha vs Lokomotiv Jaroslavl)

Bez sebemenšího zaváhání vstoupila družina včele s kapitánem Novotným úspěšně do konferenčního finále KHL. O2 aréna branku z hokejek Jaroslavle neviděla, na druhé straně rozhodli domácí o svém vítězství během jediné minuty v první třetině. O vítězství se velkou měrou postarali dva navrátilci do sestavy pražského Lva. Jakub Klepiš po dvoubrankové absenci vsítil gól a brankář Vehanen udržel své první čisté konto v play-off KHL.

Pražský Lev vstoupil do utkání velmi aktivně a hned v úvodu zasypali střeleckými pokusy brankáře hostů Azevedo se Sekáčem. Lokomotiv své kvality dokazoval v páté minutě, kdy musel dvě obrovské šance hasit domácí brankář Vehanen. V následující přesilové hře v barvách Lokomotivu hrozil také Redlihse.

Na druhé straně hráli ve 14. minutě přesilovou hru také domácí. Rozpačitý úvod početní výhody přinesl ovoce až při pohledné kombinaci Kapanena s Němcem, který dělovkou propálil hostujícího brankáře. Výbornou práci předvedl domácí kapitán, který při Němcově zásahu dobře clonil Sanfordovi v jeho brankovišti.

Domácí oslavozpěvnou sirénu na počest vstřelené branky museli organizátoři zpustit prakticky po jejím skončení. Časomíra ukrojila pouhých 45 vteřin, když se dělovkou od modré prosadil Jakub Klepiš. Hostující brankář se opět hodně zlobil, tentokrát mu opět úspěšně clonil Cingel.

Ve druhé třetině spokojení domácí hokejisté vyslali na hostujícího brankáře pouhé čtyři střelecké pokusy, a tak se daleko více musel ve svém brankovišti otáčet Vehanen. Lokomotiv ve druhé části doslova zasypal finského mága v domácím brankovišti, ten nekapituloval ani při dvou početních výhodách hostů.

V úvodu třetí třetiny mohl ze samostatného úniku korigovat nepříznivý stav Koňkov, s výborně chytajícím Vehanenem si ale poradit nedokázal. V závěru třetí třetiny se frustrace z výsledku podepsala na obrazu hry. Hosté se dopouštěli častých prohřešků vůči pravidlům a Lvu se tak naskytla jedna standardní přesilová hra a pětiminutová přesilovka za Ljubuškinův trest do konce utkání. Domácí své vedení již nepustili a naopak necelé dvě minuty před koncem pečetil na konečných 3:0 Kapanen.

SF1: HC Lev Praha vs Lokomotiv Jaroslavl – 3:1 (2:0 – 0:0 – 1:0)

Branky a nahrávky: 15. Němec (Kapanen, Gragnani), 15. Klepiš (Ševc), 59. Kapanen

Vyloučení: 6:4, Využití: 1:0, Diváci: 5834, Stav série: 1:0

HC Lev Praha: Vehanen – Ševc, Mäenpää, Němec, Oystrick, O’Byrne, Gragnani, Nakládal – Azevedo, Novotný, Zackrisson – Thörnberg, Vrána, Sekáč – Řepík, Kapanen, Birner – Klepiš, Cingel, Ridderwall. Trenér: Kari Jalonen

Lokomotiv Jaroslavl: Sanford – Kronwall, Jakovlev, Holös, Višněvskij, Ljubuškin, Vasiljev, Gorochov, Pašnin – Plotnikov, Apalkov, Averin – Černikov, Petrov, Platt – Galimov, Kartajev, Koňkov – M. Redlihs, Sprukts, Musatov. Trenér: Dave King