O víkendu se odehraje mezinárodní turnaj v plážovém ragby

O nadcházejícím víkendu, tj. 26. – 27. července 2014, proběhne v Praze již 13. ročník prestižního mezinárodního turnaje v plážovém ragby. V areálu plážových sportů Na Korábě se utkají jak mužské, ženské, tak smíšené týmy. Finálový zápas se odehraje v neděli v podvečerních hodinách a bude u něj i Česká televize.

Areál plážových sportů Na Korábě na Praze 8 bude o nadcházejícím víkendu, tj. 26. – 27. července 2014, hostit již 13. ročník prestižního mezinárodního turnaje v plážovém ragby, který proběhne pod dohledem komisařů Evropské beach ragbyové asociace. Praha se totiž s největší pravděpodobností zařadí na seznam měst, kde se Evropská beach ragyovová série bude konat.

Mezinárodního turnaje se zúčastní 40 týmů ze šesti evropských zemí. Zápasy základní skupiny mužů a žen v plném, tj. kontaktním ragby, a smíšených družstev v nekontaktním (tzv. touch) ragby začnou v sobotních dopoledních hodinách a vyvrcholí finálovým turnajem v neděli od 17 hodin. U tohoto zápasu budou i reportéři z České televize, resp. kanálu ČT Sport.

Spojení ragby, jakožto sportovní disciplíny, s létem a pláží, bude mít i svoji společenskou část. V sobotu večer, na závěr prvního soutěžního dne, totiž v prostorách areálu plážových sportů proběhne Staropramen Cool párty, které se mohou zúčastnit i všichni příchozí fanoušci.

Loňské vítězky v kategorii žen, tým The Lazybugs (Límé berušky) - na fotce i se svým nehrajícím kapitánem.

TZ