Vokalistka z Nightwish končí, chystá se velký návrat Tarji Turunen ?

Jak jsme již informovali, fenomenální finská gothic Metalová kapela Nightwish po vydání nového alba Imaginaerum (2011) vyjela na obrovské světové turné, ostatně jak je jejím zvykem. V rámci evropské části tour měli možnost shlédnout své velkolepé představení také fanoušci v holešovické Tipsport aréně 30.dubna 2012 (reportáž z koncertu jsme uvedli zde).

Výpadek zpěvačky při koncertu v Ogden Theatre (Denver)

V současné době jsou Nightwish s Imaginaerum Tour ve spojených státech. Při koncertu v Ogden Theatre v Denveru museli za vokalistku Anette Olzon, zaskakovat vokalistky z hostující kapely Kamelot, která jezdí po této části tour jako doprovod. Následující den po koncertu zpěvačka Olzon vysvětlovala na svém blogu důvody svého výpadku, kdy byla hospitalizována v místní nemocnici.

Zdravotní problémy Anette Olzon

Den před koncertem se necítila dobře, a proto vyhledala lékařskou pohotovost, odkud ji po pěti hodinách propustili s předpisem na analgetika s tím, že se pravděpodobně jedná o ledvinové kameny. Večer se zpěvačce přitížilo tak, že nebyla schopna vystoupit, což jí potvrdili i lékaři, kteří se po vyšetření krevních testů, ultrazvuku a CT přiklonili spíše k tezi, že za bolestmi břicha stála chřipka s velkým stresem. Navíc se zjistilo, že má Anette cystu na játrech, kterou je nutné léčit, původně se předpokládalo, že se s léčbou začne po skončení tour …..

Narychlo přivolaný záskok Anette Olzon odsoudila

Anette Olzon ostře nesla své zastoupení při koncertu v Denveru, kde ji zaskakovaly vokalistky Elize Ryd (Amaranthe) a Alissa White-Gluz (The Agonist), které v současné době hostují s předskokanem Imaginaerum Tour – Kamelot. Nutno dodat, že o záskoku neměla ani tušení. „Tohle je jen muzika. Jako v životě, člověk může být nemocný a koncerty se ruší. Rihanna by taky nepožádala Britney Spears o záskok,“ uvedla dnes již bývalá zpěvačka.

Oficiální prohlášení Nightwish k rozchodu se zpěvačkou

Kapela k tomuto vydala oficiální prohlášení.Další kapitola Nightwish právě skončila. Nightwish a Anette Olzon se rozhodli rozejít. Bylo to na základě vzájemné dohody ve prospěch obou stran. V poslední době bylo čím dál jasnější, že směřování a potřeby kapely jsou jiné, což vedlo k rozkolu, který už nebylo možné napravit. Nightwish rozhodně neruší nadcházející koncerty. Jako vokalistka už na koncertě v Seatlu 1.10.2012 zaskočí Floor Jansen z Holandska (ex-After Foprever, ReVamp), která souhlasila, že nám pomůže dokončit světové turné Imaginaerum.

Chystá se velký návrat královny Tarji Turunen ?

V souvislosti s rychlým odchodem zpěvačky se rojí řada spekulací, jejichž scénář píšou nejen fanoušci kapely. Příznivce původní zpěvačky odchod Anette velmi potěšil a nyní se linou na světlo původní spekulace o dávném odchodu Tarji Turunen, kdy se hodně hovořilo o tom, že odchod finské královny byl pouhým marketingovým tahákem. Všichni příznivci a fanoušci kapely tak mohou napnutě očekávat, kdo bude po skončení tour oznámen, jako nový vokalista kapely ….