Správní muži pijí jen kolalokovu limonádu. Už padesát let.

Tři nejslavnější české filmové muzikály letos shodně slaví padesáté výročí od svého vzniku. Česká televize proto exkluzivně odvysílá Starce na chmelu, Limonádového Joa i muzikál Kdyby tisíc klarinetů v jediný týden. Vždy od 20:00 na svém druhém programu.

Všechny tři muzikály, které spojuje rok vzniku 1964, byly populární už od svého prvního uvedení.  Starce na chmelu vidělo v kinech v průběhu prvních čtyř let od premiéry více než 2,5 milionu diváků. Ještě výrazně vyšší návštěvnosti se těšily další dva počiny. Westernovou parodii Limonádový Joe zhlédlo téměř 3,8 milionu diváků a na filmový muzikál Kdyby tisíc klarinetů přišly bezmála čtyři miliony lidí. Česká televize je znovu připomene divákům po tři večery v posledním červnovém týdnu na programu ČT2.

Nejlepší české filmové muzikály však nespojuje jen společný rok vzniku, ale i další jubilant. Karel Gott, který v červenci oslaví pětasedmdesáté narozeniny. Starci na chmelu byli prvním filmem, ve kterém mohli diváci slyšet jeho zpěv, jako postava Benjamínka Gott vystoupil i v muzikálu Kdyby tisíc klarinetů a rovněž propůjčil svůj zpěv Karlu Hálovi v muzikálu Limonádový Joe.

K narozeninám Karla Gotta připravila Česká televize i speciální program, který odstartuje první červencový týden.

2936-x

2937-x

TZ, Alžběta Plívová, tisková mluvčí České televize