Student Fest – Majáles 2013

Počínající chřipka způsobená tuhou zimou mi nezabránila navštívit 5. ročník Studentfestu, který pro mě byl premiérou. Hned na první štaci (v klubu Vagón) jsem se trochu orosila._DSC0671 Horečka v tuhle chvíli hrála druhý housle, protože stopadesát kaček za vstup na akci, co má v názvu chudobu, je trochu moc. Nebudu se ale přetvařovat, když dodám, že pár následujících hodin mi za tu investici opravdu stálo!

DSC_0152Široká nabídka hudebních stylů přilákala jak náročnější posluchače, tak lidi, kteří se přišli „prostě“ pobavit. Na každém kroku jsem narážela do známejch tváří mých přátel, nejen studentů. Ráda bych vzdala hold organizátorům za báječnej výběr polohy jednotlivých „stage“. Když člověk dostane chuť na trochu jinou hudbu, jen se od-vlní o pár kroků dál. Ale příjemný prostředí dělá svoje. I když všechny kapely, který jsem chtěla vidět perfektně navazovaly, tak jsem doplatila na svoji výřečnost:  zdržela jsem se při seznamování se s kapelou, potkala jsem spolužačku, která mě úspěšně nalákala na další (tentokrát snad již skutečně) jarní festival Majáles. A při odchodu z Popocafepetlu jsem se bohužel dozvěděla, že má další cesta je cíleprázdná, protože kapela První Hoře byla nucena zrušit svůj koncert. Pohotoví pořadatelé však První Hoře nahradili jinou kapelou.

Přiznávám, že jsem velký milovník hudby a to samozřejmě nejde bez živejch koncertů.  Ať si říká kdo chce co chce,  bejt svědkem hvězd světovýho formátu, bejt hlavou v několika tisícovym davu může být nezapomenutelnej zážitek. Rozhodně se to ale nemůže rovnat tomu, když stojíš metr od svejch oblíbenejch umělců, který jsou navíc studenti jako ty. Můžeš s nima jít pak na pivo, nebo můžeš začít hrát v jejich kapele  a nebo se s nima můžeš domluvit, že se uvidíte na nějakým dalším koncertu, kterej odezní v rámci Majálesu.

Autorkou je TEREZA LANGROVÁ.

_DSC0538