Swedish House Mafia

Poprvé a asi i naposledy jsme měli v Praze tu čest a koncertovali u nás obrovské současné hvězdy Swedish House Mafia. Producenti bohužel oznámili, že kapela po turné končí, ale všichni víme jak to je a ne každý konec je definitivní konec. Ale pojďme k samotnému koncertu a Swedish House Mafia.

Švédské uskupení Swedish House Mafia je třetím komerčně nejúspěšnějším elektronickým projektem současnosti. Mají za sebou několik hitů, jako například Save the World, One, atd. Mají obrovské charizma a dokážou své posluchače absolutně strhnout a už je nepustit. Tolik z textu pro všechny. Zarytí fanoušci nechť ať nečtou dále a přejdou raději na[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=PkQ5rEJaTmk[/youtube]

Bohužel, nejsem absolutní znalec elektro hudby, ale nemůžu říct, že by kluci za pultem, obrovským pultem, předvedli něco úžasného. Světelné efekty samozřejmě byly parádní, ale schválně kdo si ze čtenářů vzpomene, že v O2 aréně byla kapela, jejíž světelné efekty nestály za nic. Z mého pohledu koncert byl dynamicky výborně připraven, skoro plná O2 aréna si to očividně užívala. Trošku jsem se ale přistihl při otázce, co oni vlastně dělají. Skákajíc za pultem tu a tam zmáčknout tlačítko, tu a tam něco (byla to angličtina?) zařvat do tančícího publika. S dobrým manažerem a výkonným počítačem, jak moc bych se lišil. Ale to je můj názor a čekal jsem trošku více.  Samozřejmě fanoušci kolem mě si to užívali plnými doušky, a pokud si tento názor čte zarytý fanoušek „mafie“ tak budu na facebooku pranýřován.

Po rozhovoru s fanoušky kolem mě, mi bylo vysvětleno, že jsem se na koncert „nepřipravil“ a že jestli chci, tak mi nějakou „přípravu“ dají. Jak se říká, proti gustu žádný destilát a když to má někdo takhle rád, tak proč ne

Co k tomu říci závěrem. Nikdy jsem na podobné akci nebyl a nemohu porovnávat, co na koncertech prezentuje konkurence, ale můj závěr je jasný. Za 1.000Kč, kolik stál lístek, bych očekával trošku více. Pro fanoušky Swedish House Mafia byl ale tento koncert nutnost, třeba už další opravdu nebude.