U Bansethů – malá pivní degustace

Tuto neděli jsme se s přáteli náhodou zastavili U Bansethů –přímo u Nuselské radnice, jenž se konceptem lehce podobá Zlým časům (tím myslím, že nenabízí pouze Gambáč či Plzničku). Rozhodla jsem se tedy s Vámi podělit o nevšední zážitek spojený s degustací piv.

Restaurace(či pivnice pokud chcete) disponuje několika příjemně vzhlížejícími místnostmi, jejíchž stěny dekorované novinami, starými fotkami a dresy podněcují tu správnou atmosféru k vychutnávání chmelové tekutiny, nějaké té pivní dobroty a pokecu s přáteli.

Jídelní lístek nabízí hlavně české dobroty k pivu (škvarky, sýry, syrečky, tatarák, kachnu). Pro větší partu si můžete 24 hodin předem objednat např. mladé selátko, kůzlátko a jiné dobroty.

IMG_2199

Z nápojového lístku je zřejmé, že si zde zakládají nejen na pivních ale i rumových zajímavostech. Nabídka Pivního lístku bývá variabilní, pro tento krásný den se v nabídce vyjímalo 7 různých piv (české, německé, belgické a skotské). Jako správní ochutnávači jsme se rozhodli postupně vyzkoušet všechna. Hodnocení probíhalo na stupnici od 1 do 10, maximum celkových bodů je 30 (3 lidi x 10 bodů = 30).

V první várce přišel na řadu Světlý ležák, Polotmavý ležák a Bavorská 13.

Světlý ležák – 25/30 – tento zlatavý mok nám přišel více než vhod. Chuťově jemnější, sedne asi každému, kdo k pivu vyloženě nemá odpor.

Polotmavý ležák – 23/30 – společně s Bavorskou 13 zlatá střední cesta. Byť se říká, že polotmavá a tmavá piva jsou spíše pro ženy, pro Pavla jednoznačný vítěz

Bavorská 13 – 23/30

Chvilka oddychu, přichází čas na kachničku pro hladového chlapa (Pavla), který ji už sice recenzoval v článku: kam-v-praze-na-pecenou-kachnicku … ale mnohé se mohlo od té doby změnit. Mohlo, ale nezměnilo. Nějaké ty mouchy se našly, masíčko bylo velmi chutné a jemné, ale bohužel kachna, pod níž se schovávala ne moc povedená parodie na karlovarský knedlík, byla sama o sobě překmínovaná a studenější, nemluvě o tom, že příboru se nám nedostalo. Nicméně poměr cena/výkon = lehčí nadprůměr.

IMG_2205

Následně se dostalo na zajímavosti z Belgie a Skotska.

Belgický Kasteel – 23/30 – Kasteel jsme nechutnali poprvé. Jedná se o tmavé belgické pivo s třešňovým podtónem – proto spíš limča než pivo. Rozhodně ale nepatří mezi moky, které by se daly pít na litry. Doporučujeme spíše na chuť.

Belgický Kwak 18 – 19/30 – Kwak rozhodně není pivo pro každého, což je pravděpodobně zapříčiněno také vyšším stupněm a větším % alkoholu.

Skotský Brew Dog Circus 23 – 8/30 – nejhnusnější pivo ever. Kentus. Doporučujeme mít při ruce něco na zapití, popř. kýbl.

Skotský Brew dog Old world Russian Imperial Stout – 15/30 – o něco lepší než Circus, to asi zvládnete i bez kýblu.

Jak můžete vidět, Češi si standartně běželi pro výhru, Němci v těsném závěsu, Belgie to ustála s odřenýma ušima…Vzkaz pro Skoty? Do piva se nepouštějte, radši nám pošlete Whisky J.

Pro nás určitě neobvyklá zkušenost, jsme rádi, že jsme vyzkoušeli, ale některá piva už nikdy více.. Ochůtnávku jsme završili výherním půllitrem klasického světlého ležáku. Mňam. Byť první, rozhodně ne poslední degustace piv.

IMG_2336

Návštěvu u Bansethů rozhodně doporučujeme pro pivní experimentátory nebo jen tak na pokec s přáteli. Speciály se tu čepují do 0,3 (cena od 30 do 50 Kč).

Najíte se zde za velice rozumné ceny (většina jídel se pohybuje okolo 100 Kč). Vzhledem k tomu, že jsme měli pouze kachnu, netroufneme si jejich kulinářské umění nějak více hodnotit. Nicméně příjemná a přátelská atmosféra určitě přijde vhod.

Pro SKOK+ napsala externí redaktorka: Zuzka Kubínová

IMG_2201

IMG_2207

IMG_2335