Sparťanská krev poosmé. A opět úspěšná!

Už poosmé a opět s velkým úspěchem. V pátek 7. listopadu proběhla letošní první část tradiční akce Sparťanská krev, která je letos rozprostřena do tří termínů. Těmi dalšími jsou čtvrtky 13. a 27. listopadu. Odběry probíhají vždy celé dopoledne za účasti extraligových hráčů, členů managementu klubu a sparťanských legend na Transfuzním oddělení Všeobecné fakultní nemocnice na pražském Karlově náměstí.

„Akce Sparťanská krev je od roku 2007 stabilní součástí každé sezony a jsem velice rád, že letos opět hned první termín navštívil velký počet našich fanoušků,“ říká Petr Bříza, předseda představenstva klubu. „Velmi rádi se při této akci sejdeme s našimi příznivci a přispějeme společně na dobrou věc. Sparťanská krev je projekt, bez kterého si většina z nás už nedokáže sezonu představit,“ dodává bývalý gólman, jenž byl v pátek dopoledne jedním z mnoha, kteří darovali nejcennější tekutinu.

Společně s ním třeba i Richard Žemlička, další člen Klubu legend HCS, jenž Sparťanskou krev dobře zná. „Pro podobné aktivity mám jen slova chvály a jsem hrdý na to, že jsem sparťan. Velice rád jsem se darování zúčastnil i letos,“ tvrdí Žemlička. Ve stejnou chvíli jako on se ve vedlejší místnosti Transfuzního oddělení Všeobecné fakultní nemocnice položil na lehátko i obránce Jan Piskáček.

03

„Člověk nikdy neví, co se může přihodit a komu tímhle můžete zachránit život. Nebo někdo jiný vám. Alespoň jednou v životě by měl podle mě darovat krev každý, kdo je toho schopný,“ říká Piskáček. Dalšími zúčastněnými z hráčského kádru Sparty byli při prvním letošním listopadovém darování útočníci Jaroslav Hlinka, Miroslav Forman a Daniel Přibyl.

Sparťanská krev pokračuje, oproti zvyklostem z posledních let, i v dalších dvou termínech. Ve čtvrtek 13. a 27. listopadu proběhne další díl darování. V obou případech akce začíná v 7.30 a trvá celé dopoledne. A opět proběhne i za účasti hráčů a klubových legend. „Chtěli jsme tento rok akci trochu ozvláštnit oproti předchozím ročníkům a věříme, že nabídku tří různých termínů pro darování fanoušci uvítají,“ uzavírá Tomáš Zetek, tiskový mluvčí klubu.

02

TZ, hcsparta.cz