V PRAŽSKÉ ZOO SE OPĚT POBĚŽÍ ZAKÁZANKOU

V pražské zoologické zahradě se v neděli uskuteční 3. ročník Běhu dvojic Zakázankou. Závodu se letos zúčastní i bronzová medailistka halového mistrovství Evropy Eliška Klučinová spolu s mladými sportovci za podpory České olympijské nadace. Kromě poháru ředitele zoo získá vítěz netradičního sportovního klání také možnost vypravit se do zázemí chovu žiraf nebo lachtanů.

Stezka Zakázanka, která vede napříč skalním masivem a spojuje severní a jižní část areálu pražské zoo, byla po dlouhých čtyřech desetiletích znovu zpřístupněna. U příležitosti jejího slavnostního otevření v roce 2013 uspořádala tehdy pražská zoo první ročník Běhu dvojic Zakázankou. V neděli 15. března mezi 10. a 14. hodinou vyrazí na trasu dlouhou 500 a 2000 metrů sportovci už potřetí.

Běh Zakázankou je vypsán pro závodníky ve dvou kategoriích. Soutěžit mohou dvojice tvořené dospělým běžcem a dítětem do 15 let nebo dvěma dospělými. Na všechny páry, které doběhnou do cíle, čeká odměna.

Zájemci o účast v Běhu dvojic Zakázankou se mohou registrovat emailem na adrese soutez@zoopraha.cz, a to do pátku 13. března do 16 hodin. Spolu s potvrzením registrace obdrží závodníci také informace o přesné době startu a další pokyny. Zájemci se však mohou registrovat do naplnění kapacity také na místě startu závodu v den konání akce.

Pravidla závodu

Běh dvojic Zakázankou je vypsán ve dvou kategoriích:

  • 1. kategorie – dvojice tvořené dospělým běžcem a dítětem (do 15 let). Trasa dlouhá 500 m, start pod Voliérou velkých dravců, cíl u horní části Zakázanky.
  • 2. kategorie – dvojice dospělých běžců. Trasa dlouhá 2000 m. Start i cíl je pod Voliérou velkých dravců.

Výhry pro vítěze v obou kategoriích:

  • 1. místo – Pohár ředitele zoo, výprava 4 osob do zázemí chovu žiraf
  • 2. místo – Výprava 4 osob do zázemí chovu lachtanů
  • 3. místo – Dárky ze Zoo Praha

TZ, zoopraha.cz

Foto_1: V neděli 15. března vyrazí sportovci na trasu dlouhou 500 a 2000 metrů už potřetí. Na všechny páry, které doběhnou do cíle, čeká odměna. Foto: Tomáš Adamec, Zoo Praha