Česká nominace na MS ve stolním tenisu

Do Číny nakonec poletí sedm českých reprezentantů

Českou republiku bude na letošním mistrovství světa jednotlivců, které se uskuteční na přelomu dubna a května v čínském Suzhou, reprezentovat sedm stolních tenistů.

V nominaci reprezentačního trenéra žen, Pavla Krpce, je čtyřlístek nejlepších českých stolních tenistek, včetně Ivety Vacenovské. Osmadvacetiletou českou jedničku pro MS v Číně doplňují Renáta Štrbíková, Hana Matelová a Kateřina Pěnkavová.

“Já jsem hlavně rád, že nakonec jedou čtyři hráčky. Tím pádem nebylo z mého pohledu co řešit. I výsledky mistrovství republiky v Hranicích ukázaly, že Vacenovská, Štrbíková, Matelová a Pěnkavová jsou výkonnostně úplně jinde než ostatní české hráčky,“ konstatoval trenér českých stolních tenistek Pavel Krpec.

Trenér mužů Jindřich Panský měl s nominací hodně starostí, na tři místa měl více kandidátů. Nakonec se na MS jednotlivců představí trojlístek Tomáš Konečný, Tomáš Tregler a Lubomír Jančařík. “Bohužel jsem mohl, na rozdíl od kolegy Krpce, nominovat jen tři hráče, což mě mrzí. Musel jsem se s tím nějak vypořádat. O nominaci Konečného nebylo pochyb. Tregler prokázal v poslední době výrazné zlepšení a to nejen co do výsledků, ale i v tréninkové činnosti. Na vážkách jsem byl u třetího hráče pro MS. Nakonec na stranu Jančaříka převážil jeho celkový přístup ke stolnímu tenisu, jinak co se týká sportovních výsledků, byl na tom Širuček minimálně nastejno. Každopádně to není letos jediná vrcholná akce. Čekají nás ještě Evropské hry v Baku a na podzim ME v Jekatěrinburgu a to je příležitost i pro ostatní,“ uvedl k nominaci Jindřich Panský.

Sedmička českých reprezentantů si na MS v Číně zahraje nejen dvouhru, ale většina z nich se představí také v deblových disciplínách. Škoda jen, že jednotlivé země mohou do každé soutěže “postavit“ pouze dvě dvojice…

Složení čs. reprezentačních párů pro MS:

Čtyřhra mužů: Tomáš Konečný – Tomáš Tregler, Lubomír Jančařík – Tomislav Kolarek (Chorvatsko). Čtyřhra žen: Iveta Vacenovská – Liu Jia(Rakousko), Renáta Štrbíková – Kateřina Pěnkavová. Smíšená čtyřhra: Lubomír Jančařík – Iveta Vacenovská, Tomáš Konečný – Hana Matelová.

Poslední výrazný český výsledek na MS jednotlivců se datuje z roku 2009, kdy se v Jokohamě Iveta Vacenovská jako jediná Evropanka probojovala ve dvouhře žen mezi osm nejlepších hráček turnaje.

Mistrovství světa jednotlivců ve stolním tenisu se Suzhou hraje od 26. dubna do 3. května 2015.

Mistrovství světa jednotlivců ve stolním tenisu 2015

Nominace České republiky na MS:

MUŽI

Tomáš KONEČNÝ (TTS CARBO-KOKS Polonia Bytom – Polsko), Tomáš TREGLER (STEN marketing HB Ostrov Havlíčkův Brod), Lubomír JANČAŘÍK (Saint Denis US 93 – Francie). Trenér Jindřich PANSKÝ.

ŽENY

Iveta VACENOVSKÁ (Linec AG Froschberg – Rakousko), Renáta ŠTRBÍKOVÁ (KST SPAR Zamek Tarnobrzeg – Polsko), Hana MATELOVÁ (TTG Bingen/Münster-Sarmsheim – Německo), Kateřina PĚNKAVOVÁ (SKST Mart Hodonín). Trenér Pavel KRPEC.

TZ