V pražských Holešovicích se rýsují prázdniny !

Již za necelý měsíc hrozí, že si členové kádru pražského Lva mohou rezervovat své ne/zasloužené dovolené – konec hokejové sezóny již v polovině února, ano i tak umí být krutá KHL v případě neúspěchu v bojích o účast v play-off. Družina pod vedením trenérů Straky, Kalouse a Karamnova nedokázala v právě skončeném venkovním tripu vybojovat ani jeden bod, což je kritické zejména v této fázi soutěže, kdy vrcholí konec základní části.

Lev si ze série venkovních zápasů (3 utkání) přiváží navíc velmi nelichotivé skóre 13:3. Po výprasku 4:0 v Omsku, kde se střelecky neprosadil vůbec, následovala další vysoká porážka 5:1 v Astaně a v závěrečném utkání Lev po slibném vedení 2:0 prohrál 4:2 na ledě Jurgy Chanty-Mansijsk.

Lev drží v tabulce západní konference aktuální osmou postupovou příčku, jenže na záda mu dýchají s jednobodovou ztrátou hned dva celky (Torpedo Nižnij Novgorod a Donbass Donětsk). Opačné starosti má například Slovan Bratislava, který v této finální fázi hry naopak válí. V posledních šesti zápasech prohrál v základní hrací době pouze jednou a aktuálně drží šestou postupovou pozici západní konference a to s devítibodovým náskokem.

Do konce základní části zbývá odehrát posledních 7 zápasů. Pražský lev se před vlastním publikem představí v následujících třech zápasech a poté se vydá na závěrečný trip čtyř zápasů. S ohledem na těsný bodový rozdíl hned tří celků pro aktuálně poslední postupové místo se dá očekávat velká bitva až do konce.

Poslední domácí zápasy pražského Lva:

46.kolo: sobota (26.01.2013) od 17:00 – soupeř: HK Dinamo Minsk
47.kolo: pondělí (28.01.2013) od 19:00 – soupeř: Severstal Čerepovec
48.kolo: středa (30.01.2013) od 19:00 – soupeř: Viťaz Čechov

Aktuální tabulka západní konference:
45kolo-tabulka