Selah Sue v Praze

Roxy Praha v Dlouhé měla tu čest, že mohla ve svých prostorách hostit velmi zajímavou třiadvacetiletou Belgičanku Selah Sue. Reporty z koncertu pro Vás čtenáře píši vždy rád a snažím se zprostředkovat co nejvíce z atmosféry daného koncertu. Bohužel v tomto případě mohu říct jen to, že kdo neviděl, neslyšel, tak mi další řádky neuvěří.

Selah Sue byla v Praze poprvé, ale hned se jí podařilo vyprodat celé ROXY. Upřímně nevím, jak je možné, že zpěvačka, která nikdy v Praze a ani v Čechách nevystupovala, a ani její hudba se nedrží na předních pozicích hudebních žebříčků. Selah Sue má všechno, co bych u moderní zpěvačky chtěl a očekával. Je velmi krásná, příjemná, bezprostřední, na fanoušcích ji velmi záleží a chce jim dopřát to nejlepší ze svého vystoupení.

selah-sue-

Na podium přišla, dalo by se říct až s jakousi pokorou a ověnčenou kytarou, pod kterou se lehce ztrácí. Jako otevírací songy si připravila “Summertime” a “Mommy”. To byla sice nezvyklá volba na nepřipravené publiku, ale sázka na balady se osvědčila. Následující “This World” dostávalo publikum na tu správnou vlnu, zvláště když Selah v půlce skladby stihla větší ragga improvizaci. Naštěstí pro nás, nebyla to poslední improvizace. Každá, takto okořeněná skladba dostávala úplně jiný rozměr.

Selah v průběhu koncertu vypadala neuvěřitelně živě a přirozeně.  Byla zde pro každého v sále, vypadala, že všichni jsou její důvěrní přátelé a po skončení tohoto přátelského vystoupení půjde se všemi na skleničku a pokecá si s námi o životě.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=mJtM7SRo6l8[/youtube]

Vystoupení uteklo jako voda, rychlejší songy byly střídány pomalejšími baladami, ani jsme se nenadáli a byl konec. Selah úžasně pracovala s publikem a při skončení jsem si říkal, že to bylo jak na vystoupení se starou známou, a že jí večer v hospodě u pivka poděkuji za parádní koncert a zeptám se jí, kde bere takové obrovské energie.  A právě z těchto interpretů by se měli „světové hvězdy“ učit, jak pracovat s publikem. Doufám, že další koncert Selah bude co nejdříve, a všem doporučuji návštěvu, opravdu to stojí za to.