Vinohradský parlament

altAt_q2fKlRKKyGlKWNAnDjIaQvtYLZTO1K42c3yF4uwfKV putování po gastronomických zajímavostech jsem narazil i na docela nedávno otevřený Vinohradský parlament. Přiznávám, že jsem jeho návštěvu odkládal. Přeci jen, točený staropramen není žádná výhra. Ale co bych pro Vás, milé čtenáře neudělal.

Inu vyrazil jsem.  Vinohradský parlament se nachází na rohu ulice Korunní a náměstí Míru. Prostředí mně velmi mile překvapilo, obsluha umí zdravit a je velice ochotná. V mžiku nám našli stůl, usadili a nabídli A la carte s doporučením na ten den.

Celá restaurace je laděna do českého stylu, takže všechny nápoje či jídla jsou ryze česká. Co se týče nápojového lístku, velmi mně překvapila přítomnost točené třešňové limonády a pálenky Agnes. Ceny jsou naprosto standardní a pro okolí náměstí Míru velmi adekvátní. Staropramen 11 točený z tanku za 37kč je příznivá cena. Trošku jsem se jej bál, ale chuťově mně velmi bavil a na Plzeň či podobné jsem si ani nevzpomněl.

altAqdbLtbb_otX1iGrYWT43xa-cUyXwR5pJNMpPvR8lf-U WP_20140205_21_23_42_Pro

Jídelní lístek mně jednoznačně učaroval a ochutnal jsem z celé nabídky v průběhu několika návštěv snad úplně vše. Absolutní špičku v předkrmech bych zmínil PLÁTKY Z JIHOČESKÉHO KAPRA, což jsou syrové plátky čerstvého kapra s marinádou ze šalotky. Neuvěřitelný chuťový orgasmus, jenž doporučuji zažít každému. Samozřejmě nesmím zapomenout ani na KACHNÍ PRSA UZENÁ NA JABLEČNÝCH PILINÁCH, která jsou s podávaným salátem krásně lehká a přitom šťavnatá a plná chuti.

Z hlavních chodů a denní nabídky si rozhodně vybere každý. Důraz je kladen na kvalitní suroviny, které se v konečném důsledku projeví na celé chuti a kvalitě jídla. Pečená kachna s jablky je přesně taková jakou byste čekali, když si představíte kachnu. Křupavá kůžička, krásné šťavnaté maso s domácím kulatým knedlíčkem a to za krásných 169Kč.

Po dlouhé době mohu říct, že jsem našel restauraci, které zatím není co vytknout. Obsluha výborná, ochotná a přesná. Prostředí čisté a nevtíravé. A kuchaři vědí, co dělají. Takto bych si představoval každou restauraci, kde je péče o zákazníka na prvním místě.

Oceňuji 5 hvězdičkami

WP_20140205_21_23_47_Pro

[starreviewmulti id=1 tpl=20]