Hokejový turnaj v Soči. Jak to vidí Skok+ ? Překvapení se konat NEBUDE!

Dnes je den “D” a hokejový turnaj v Soči začíná duelem ČR – Švédsko. Milióny fanoušků po celém světě bude následujících 11 dní hltat každé buly a fandit právě své či jiné oblíbené zemi. A právě k dnešní příležitosti si redakce Skok+ přichystala prognózu o průběhu tohoto turnaje. Snad každý z nás se při úvahách s partou přátel při sledování hokeje v následujících momentech zahloubá nad stejnou otázkou. Myslíme, že se překvapení konat nebude – jak to vidíte vy?

Jak se bude hrát?

Celkem 12 účastníků turnaje bylo dle umístění v žebříčku IIHF 2012 nasazeno do tří skupin po čtyřech týmech. Ve skupinách se utká každý s každým. Přímo do čtvrtfinále play off postoupí vítěz z každé skupiny a jeden nejlepší tým na druhém místě. O další 4 čtvrtfinálová místa bude v předkole play off bojovat zbylých osm týmů.

Kdo se kvalifikoval na turnaj?

Do turnaje se přímo kvalifikovalo 9 nejlepších týmů podle žebříčku IIHF 2012, který hodnotí týmy dle úspěchů na mezinárodní scéně (MS, OH) za posledních 5 let. O zbylá tři místa se utkalo ve třech fázích kvalifikačních turnajů celkem 24 zemí. Čísla v závorce označují pořadí týmů ve světovém žebříčku, které je rozhodující pro nasazení do jednotlivých skupin.

Skupina A: Rusko (1), Slovensko (6), USA (7), Slovinsko (18)

Skupina B: Finsko (2), Kanada (5), Norsko (8), Rakousko (15)

Skupina C: Česká rep. (3), Švédsko (4), Švýcarsko (9), Lotyšsko (11)

Jak to vidí Skok+

Nebudeme se zde zabývat donekonečna propíranými tématy, jako jsou soupisky jednotlivých týmů, zranění, aktuální forma, konstelace hvězd, počet dcer hlavního kouče … jistě, toto všechno jsou důležité faktory pro namíchání vítězného koktejlu, ale pojďme rovnou k věci. Redakce Skok+ to vidí asi takhle:

Vítězové základních skupin: (Rusko – Kanada – Švédsko)

Pořádající země má papírově nejslabší skupinu a tak si troufáme tvrdit, že USA budou sice kousat, na víc než druhé místo v základní skupině jim to ale stačit nebude. Ve skupině B tipujeme na vítěze obhájce zlaté medaile z Vancouveru a ve skupině C to bude velmi těsně mezi Švédy a naším celkem, ovšem vzájemný duel ze základní skupiny rozhodně o tom, že Češi budou muset do předkola.

Jeden nejlepší tým postupující přímo do čtvrtfinále: (USA)

Jako nejlepší druhý celek všech základních skupin tipujeme USA, které rovnou do čtvrtfinále postoupí o prsa před Finskem.

Vítězové předkola play-off: (ČR – Finsko – Švýcarsko – Slovensko)

Olympijský turnaj je zcela jiné kafe než “běžný” šampionát, který se koná každý rok, a proto redakce Skok+ neočekává při bojích o čtvrtfinálové pozice žádné překvápko.

Semifinále: (Rusko – Kanada –  USA – Švédsko)

Jako při každém velkém hokejovém turnaji na mezinárodní scéně se chleba začne lámat ve čtvrtfinále. Naše prognóza k nelibosti českého fanouška tipuje jako vítěze favorizované celky. Česká republika a Švýcarsko to v bojích o postup dotáhnou až do nastavovací části utkání, nakonec jim ale zbyde pouze černý Petr.

Finále: (Rusko, Kanada)

Po dlouhém zvažování jsme do finálové dvojice vybrali domácí přemotivované Rusko a velezkušený celek Kanady. V bojích o bronzovou medaili opět ostrouhá USA.

Vítěz: (Kanada)

Finálový duel rozhodnou hráči s javorovým listem na hrudi, netroufáme si tvrdit, že zlatý kov pro svou vlast uková v závěru opět Sidney Crosby. Putinova parta sebere v očích mlsného ruského fanouška “pouze” stříbro, což bude muset jako kýžená protiváha padesáti miliardám USD stačit 🙂

Závěrem

Uvedená prognóza neznamená, že by si snad jen jeden člen naší redakce nepřál pro náš celek placku. Pevně věříme, že se tato prognóza zlomí a náš celek v čele s nesmrtelným Jardou opět potěší (a nepřímo opije) hokejového fanouška na Staroměstském náměstí a to ještě v tomto kalendářním měsíci 🙂