Vodní dýmka „U kostela“

Po návštěvě hokejového zápasu Sparta vs. Liberec, ze kterého Skok+ též přinesl reportáž, se skupina našich redaktorů rozhodla neskončit a jít za svými rodinami, milenkami/milenci. Rozhodli jsme se ochutnat čajovnu U kostela na Strossmayerově náměstí na Praze 7.WP_20140128_21_10_57_Pro

Prostředí bylo velmi zajímavé, rozdělné do několika menších pokojíků. V každém pokojíčku byl prostor pro 2 – 4 dýmky. Pokoje jsou útulné, čisté a pokoje natolik velké, že se osazenstvo mezi sebou příliš neruší.

Naše volba padla na 2 dýmky a to na dvojí jablko a mátu. Pro 5 lidí tak akorát. K tomu jsme zvolili čaj, Mate Rancho a Dáté masala. Obsluha se celkem snažila, byť mohu říct, že díky své vrozené vyhlášené novinářské zvědavosti nebyla příliš ochotná odpovídat na naše otázky.

 

kostel6Zde budu trošku kritický, ne že bych očekával, že v čajovně bude o mně postaráno rychlostí jako v Ambiente, přeci jen je to čajovna, kam jakýsi klid a mír patří. Faktem je, že čekat na dýmku cca 20 minut mi přijde docela dost. Chápal bych, kdyby bylo více objednávek či něco podobného.  Chápu však, že k tomu může dojít. Na druhou stranu očekávám, že by mohl pán s dýmkou říct pár slov k omluvě. Inu jednou se to stát může, ale na čaj jsme čekali cca 30minut.

Kvalita dýmky byla odpovídající ceně 99Kč, a chuťově mi přišla lehce nadprůměrná. Mate Rancho však bylo vyčpělé, obávám se, že chyba byla v samotném skladování.

Osobně bych čajovnu shrnul jako velmi průměrnou, pro lepší zážitek doporučuji přejet tramvají za řeku do čajovny Siva, jenž patří pod stejného majitele, ale obsluha i prostředí je mi sympatičtější.

Hodnotím 2,5 hvězdičkami

 

kostela