Úvodní trilogie s vítězným koncem !

Závěrečné představení úvodní trojice domácích zápasů Lva Praha dopadlo vítězně, když Lev Praha porazil dalšího nováčka KHL Donbass Doněck 1:0. O vítěznou branku se postaral v první třetině Jakub Klepiš, který v závěru první třetiny využil početní výhodu. Tomáš Pöpperle díky spolehlivému výkonu vychytal svou první nulu v KHL, zároveň si odnesl cenu pro nejlepšího hráče zápasu. Utkání přihlíželo za bujarého podporování domácího kotle celkem 4 875 diváků!

Lev nyní vyráží na sérii venkovních zápasů, která započne s nechvalně proslulým celkem Viťaz Čechov (13.9.). Následně sehrají utkání v Čerepovci (15.9.) a na konec zářijového tripu nastoupí pražský Lev v běloruském Dinamu Minsk (17.9.).

Následující domácí utkání celku Lev Praha:
20.9. – Avangard Omsk
22.9. – Barys Astana
24.9. – HC Jurga Chanty-Mansijsk

Zápas rozhodla první třetina
Tempo zápasu od počátku udával domácí Lev a hostující brankář Ersberg měl již od úvodní buly plné ruce práce, naopak statistikové hlídající zásahy domácího brankáře měli téměř do poloviny první třetiny nucenou pauzu.  Hostům musela v obraně pomáhat i dobře postavená branka, když Ostickovu dělovku zastavila tyč. Díky výborné ofenzívě si domácí vynutili v závěru prvního dějství hned 4 přesilové hry. Dlouho se domácím nedařilo početní výhodu brankově zhodnotit, když v závěrečné minutě Jakub Klepiš z mezikruží propálil vše, co mu stálo v cestě. Klepišovu ostrostřelku ládoval střelným prachem tentokrát Marcel Hossa.

Do druhé třetiny vstoupil domácí Lev opět daleko aktivněji, bohužel s přesností při zakončení to bylo opět slabší. Hosté srovnávali krok až při několika přesilových hrách, které ale domácí dokázali s jistotou kontrolovat. Naopak ve vlastním oslabení mohl svou gólovou sbírku rozšířit Jakub Klepiš, ten ale z úniku výborně chytajícího Ersberga nepřekonal. V závěru druhé třetiny to byl opět Klepiš, kdo vyslal na hostující branku navštívenku v podobě nastřelené tyče.

Ve třetí třetině pokračoval tlak domácích, hosté se do větších, či zajímavějších šancí dostávali jen zřídka kdy. Domácí v závěru třetiny kontrolovali výsledek utkání výbornou hrou odzadu. Hosté se v závěru neúspěšně pokoušeli o vyrovnání při hře bez brankáře, branku však vstřelit již nedokázali a domácí tak mohli slavit své druhé domácí vítězství !

Pozápasové zhodnocení trenérů
Július ŠuplerO výsledku rozhodla první třetina, kdy Lev hrál 10 minut přesilovou hru a my jsme ten gól v posledních vteřinách první třetiny dostali. Druhá třetina byla po herní stránce již lepší. Třetí třetina gradovala k tomu, že jsme chtěli alespoň vyrovnat stav. Řeknu otevřeně, že Lev hrál velmi dobře organizovaně ve vlastní obraně a nedal nám mnoho gólových příležitostí. Vážím si svých svěřenců, že hráli s maximálním nasazením celý zápas.

Josef JandačMy jsme hráli to dnešní utkání hodně zodpovědně do obrany a z toho vyplývá výsledek, protože my jsme chtěli jednoznačně vyhrát. Bylo to další utkání doma a my jsme chtěli vyhrát a napravit to poslední utkání se Spartakem, kde se to vyvíjelo podobně, ale v poslední třetině jsme to pokazili. Celkově mohu říct, že jsme hráli dobře, měli jsme asi 46 střel proti 18, takže to byla velká střelecká převaha, ale bohužel to naše zakončení nemá zatím tu lehkost, nebo tu správnou uvolněnost, dravost. Možná tam byly některé ty šance, jak se říká „na štěstí“ kdy jsme dali tyčku a břevno,  ale nedali jsme ten druhý gól, abychom se trošku zklidnili, přestože ty šance na to byly.

Lev Praha vs Donbass Doněck 1:0 (1:0 – 0:0 – 0:0)
Branky a nahrávky: 20. Klepiš (Hossa)
Rozhodčí: Zacharov, Čerenkov – Putilin, Birin
Diváci: 4875

HC Lev Praha: Pöpperle – Oystrick, Němec, Mikuš, Hunkes, Picard, Porseland, Mojžíš, Cingel – Bartečko, Vrána, Klepiš – Novotný, Christensen, Řepík – Hossa, Jar. Svoboda, Surový – T. Rachůnek, Karamnov, Sekáč. Trenéři: Josef Jandač, Jiří Kalous a Vitalij Karamnov

Donbass Doněck: Ersberg – Puistola, Wilson, Podhradský, Obšut, Pilař, Bartulis, Silnickij, Šalimov – Tuppurainen, Wirtanen, Kiiskinen – Pettersson, Nedorost, Dadonov – Kočetkov, Běluchin, Kašpar – Matoušek, Solovjov, Varlamov. Trenér: Július Šupler, Sergej Viter a Miroslav Miklošovič

[pe2-gallery album=”aHR0cDovL3BpY2FzYXdlYi5nb29nbGUuY29tL2RhdGEvZmVlZC9iYXNlL3VzZXIvc2tva3BsdXMuY29tL2FsYnVtaWQvNTc4NjY3NTYyOTA5NDM5NTg3Mz9hbHQ9cnNzJmFtcDtobD1lbl9VUyZraW5kPXBob3Rv”]