Vysočina na nohou: Liga mistrů je tady

Úřadující český šampion hostí na Ostrově Vaillante Angers

Na stolní tenisty STEN marketingu HB Ostrov Havlíčkův Brod čeká “domácí“ premiéra v Lize mistrů. Úřadující šampión v ní přivítá francouzský celek Vaillante Angers. Utkání druhého kola skupiny C se uskuteční v pátek 3. října od 19:00 hodin v havlíčkobrodském Kulturním domě Ostrov. Na zápas 2. kola Ligy mistrů se těší celá Vysočina. “Je to velký svátek stolního tenisu pro celou Vysočinu. Čeká nás historické utkání, domácí premiéra v Lize mistrů. Jsem optimista. Věřím svému týmu. Něco mi říká, že Pavel Širuček se vytáhne, udělá dva body a my celý zápas vyhrajeme,“ prozradil den před zápasemšéf havlíčkobrodského klubu Miroslav Jinek.

STEN marketing ani Angers ve svých úvodních utkáních letošní Ligy mistrů neuspěly. Český mistr prohrál v Saarbrücken 1:3, Angers stejným výsledkem podlehlo Jekatěrinburgu. “Čeká nás nesmírně těžké utkání. Angers je favoritem, ale my budeme bojovat o co nejlepší výsledek. Moc se na zápas těšíme. Očekávám skvělou kulisu, diváci nás poženou. A pokud naši hráči podají nadstandardní výkony, nejsme bez šance na úspěch,“ říká trenér STEN marketingu Tomáš Demek.

Zkušený trenér již po čtvrtečním dopoledním tréninku věděl, že může pro páteční utkání Ligy mistrů počítat pouze s trojlístkem hráčů, který tvoří Pavel Širuček (WR: 148.), Petr Korbel (WR: 151.) a Tomáš Tregler (WR: 185.). Chybět bude Josef Šimončík, kterého skolila angína.

Demek a Širuček IMG_2952 web

Francouzský tým Vaillante Angers přicestoval na Vysočinu již ve středu večer. Dnes od 11:00 hodin si hosté na prvním oficiálním tréninku vyzkoušeli prostředí KD Ostrov. I když se v průběhu ME družstev v Lisabonu proslýchalo, že Angers bude postrádat své největší opory, Lundqvista a Macudairu, skutečnost jej jiná. Vedoucí celek francouzské PRO neponechal nic náhodě a do Česka přiletěl v nejsilnějším složení. Manažer týmu David Pilard má na Vysočině k dispozici dvojici reprezentantů Švédska Jense Lundqvista (WR: 72.) a Jona Perssona (WR: 125.), Japonce Kendžiho Macudairu (WR: 104.) a “francouzského mušketýra“ Christophe Legouta.

Není pochyb o tom, že stolní tenisté Vaillante Angers jsou v plné formě. Ve francouzské nejvyšší soutěži PRO A sehráli již dvě utkání. V prvním kole si Angers doma poradilo s Caen hladce 4:0, v úterý 30. září vyhrálo v Istres 4:2 a vyhouplo se do čela průběžné tabulky PRO A. Kromě historické premiéry Ligy mistrů na Vysočině se budou hrát i další zajímavé zápasy. Ve skupině D má francouzský GV Hennebont, jehož barvy hájí český reprezentant Dmitrij Prokopcov, výhodu domácího prostředí. Jeho soupeřem bude čtyřnásobný vítěz Ligy mistrů Borissia Düssledorf

Druhým kolem pokračuje i Liga mistryň ve stolním tenisu. V akci budou i oba kluby, v nichž působí české reprezentantky – Renata Štrbíková a Iveta Vacenovská. Polský Tarnobrzeg přivítá Fenerbahce Istanbul, na Linec AG Froschberg čeká těžké utkání na stole obhájkyň prvenství v Lize mistryň v Berlíně.

Liga mistrů ve stolním tenisu

Program zápasů II. kola

Pátek 3. října

Skupina A : Roskilde Bordtennis – Olimpia Unia Grudziadz (4. října v 17:00 hod.), Pontoise Cergy – Fakel Gazproma Orenburg (4. října v 19:45 hod.).

Skupina B : SW Werder Brémy – Chartres ASTT (zač. v 15:00 hodin), Eslövs Al – Weinviertel Niederösterreich (zač. v 19:00 hod.).

Skupina C : 1.FC Saarbrücken TT – UMMC Jekatěrinburg, STEN marketing HB Ostrov Havlíčkův Brod – Vaillante Angers(pátek 3.10. v 19:00 hodin).

Skupina D : GV Hennebont – Borussia Düsseldorf (začátek v 19:30 hodin), Bogoria Grodzisk Mazowiecki – SPG Walter Wels (5. října v 16:00 hod.).

Podrobnosti o Lize mistrů zde: http://www.ettu.org/mens-european-champions-league/

Liga mistryň ve stolním tenisu

Program zápasů II. kola

Pátek 3. října

Skupina A : KTS SPAR ZAMEK Tarnobrzeg – Fenerbahce Istanbul, Szekszard AC – SVNÖ Ströck (oba zápasy mají začátek v 18:00 hodin).

Skupina B : Postas Budapešť – Méty TT (zač. v 16:00 hod.), TTC Berlín Eastside – Linec AG Froschberg (19:30 hod.).

Podrobnosti o Lize mistryň zde: http://www.ettu.org/womens-european-champions-league/

TZ