Mistrovství světa ve stolním tenisu – Tokio

České stolní tenistky udržely Championships divizi

Dva důležité zápasy sehrály dnes dopoledne na mistrovství světa družstev ve stolním tenisu v japonském Tokiu české reprezentační kolektivy. Oba dopadly dobře. České stolní tenistky v dnešním dopolední utkání skupiny o 13. až 20. místo porazily celek Srbska po dramatickém boji 3:2 a zachránily se v elitní Championships divizi. Dařilo se i družstvu mužů České republiky, které dnes v japonském Tokiu udělalo další krůček k návratu mezi světovou elitu. Čeští reprezentanti vyhráli ve čtvrtfinále II. divize nad Egyptem 3:1 a večer je čeká rozhodující zápas s Itálií.

Družstvo žen České republiky se podruhé na letošním šampionátu utkalo se Srbskem, tentokrát v přímém souboji o záchranu v Championships divizi. Tentokrát to však bylo úplně jiné utkání než v základní skupině. Srbka podaly daleko lepší výkon a sehrály s českým reprezentačním týmem rovnocennou partii. Rozhodnutí přinesla až pátá dvouhra. Dana Čechová v ní vedla nad Anou-Marií Erdlejiovou 2:0 na sety, ale houževnatá soupeřka zápas zdramatizovala. Dostala rozhodující duel do páté sady, kterou navíc daleko lépe začala. Srbka vedla už 7:2 a zdálo se, že je po nadějích českého družstva na záchranu v Championships divizi. Jenže Dana Čechová prokázala bojovné srdce a náskok soupeřky postupně zlikvidovala. A nejen to, v dramatické koncovce zvítězila 15:13. Ti znamená jediné. České reprezentační družstvo žen si zahraje elitní výkonnostní kategorii i na příštím MS v roce 2016 v Kuala Lumpuru.

Pro české stolní tenistky nebyl Egypt ve čtvrtfinále II. divize vůbec snadným soupeřem. Svěřenci trenéra Josefa Plachého ale nakonec toto důležité utkání zvládli a jsou jedno jediné vítězství od návratu do Championships divize. Největší oporou českého reprezentačního mužstva byl Dmitrij Prokopcov, jenž zvládl pětisetové bitvy s Lashinem i Assarem. Třetí bod přidal Lubomír Jančařík, který si rovněž v pěti setech poradil se Salehem. Rozhodující zápas o postup do Championships divize sehrají čeští stolní tenisté dnes večer v 19:30 hodin tokijského času s Itálií.

Mistrovství světa družstev ve stolním tenisu

Výsledky českých reprezentačních celků:

CHAMPIONSHIPS divize

Ženy – skupina o 13. až 20. místo

České republika – Srbsko 3:2

Iveta VACENOVSKÁ – Ana-Maria Erdlejiová 3:1 (8,11,-6,4), Dana ČECHOVÁ – Andrea Todorovičová 2:2 (-4,4,13,-7,-9), Hana MATELOVÁ – Aneta Maksutiová 2:3 (-9,3,11,-9,-6), Iveta VACENOVSKÁ – Andrea Todorovičová 3:0 (7,11,4), Dana ČECHOVÁ – Ana-Maria Erdlejiová 3:2 (6,9,-8,-7,13).

Druhá divize

Muži – čtvrtfinále

Česká republika – Egypt 3:1

Dmitrij PROKOPCOV – El-Sayed Lashin 3:2 (7,-9,-10,9,9), Tomáš KONEČNÝ – Omar Assar 0:3 (-8,-2,-8), Lubomír JANČAŘÍK – Ahmed Saleh 3:2 (-8,8,10,-8,10), Dmitrij PROKOPCOV – Omar Assar 3:2 (-9,10,5,-5,11).

Zpravodajství z MS v Tokiu, včetně výsledků českých reprezentačních družstev, najdete na webových stránkách ČAST – http://www.ping-pong.cz/novinky

Zajímavosti, speciální soutěž a původní fotografie z dějiště šampionátu přináší facebook ČAST a české reprezentace – https://www.facebook.com/CeskaReprezentaceStolnihoTenisu

Kompletní informace o MS družstev v Tokiu: http://www.ittf.com/competitions/competitions2.asp?Competition_ID=2278&category=WTTC

 TZ