Výtisk: Zelená helma je oceněním za mé modřiny

Úspěch a vítězství ve statistice Radegast index mu před sezónou přál a předpovídal Michal Gulaši, největší bojovník extraligy 2013/2014. A Jan Výtisk nově v roli kapitána Bílých Tygrů začíná předpověď naplňovat. Za listopad si ve statistice Radegast index připsal 56 bodů a tím si na prosinec zajistil zelenou helmu pro největšího bojovníka extraligy.

Zelenou helmu Radegast index sice v letošní sezoně získal poprvé, ale důraznými zásahy o sobě na ledě dává vědět dlouhodobě.

Zelená helma pro mě znamená ocenění za mé modřiny a také za snahu nedat soupeři nic zadarmo,“ říká tahoun Bílých Tygrů. „Hraju pořád stejně, tak jak jsem zvyklý a potom to naskakuje samo. Bohužel tým má momentálně jiné problémy, musíme začít hrát a vyhrávat, takže jsem statistiku úplně nesledoval a moje vítězství pro mě bylo překvapení,“ přiznal hokejista.

Prvenství si Jan Výtisk zajistil především neuvěřitelně bojovným výkonem v posledním listopadovém utkání, kdy Liberec porazil v prodloužení Mladou Boleslav. Kapitán Bílých Tygrů předvedl příkladný výkon, který mu vynesl rekordních 16 RI bodů (7 zblokovaných střel, 1 hit, 1 bod v hodnocení účasti na ledě).

Ocenění pro nejbojovnějšího a nejobětavějšího hráče uplynulého měsíce – zelenou helmu Radegast index – převzal Jan Výtisk před utkáním s Brnem z rukou liberecké legendy Valdemara Jiruše. Bude v ní nastupovat celý prosinec a ve vybraných utkáních nasadí dokonce helmu se zabudovanou kamerou. Tato technologie přinese fanouškům unikátní pohled na styl hry tohoto hokejového bojovníka.

nahled_vytisk iii

Popis Radegast index:

Radegast index je parametr statistik, který je od sezóny 2013/14 sledován a zobrazován současně s oficiálními statistikami. Radegast index se zaměřuje na bojovnost hráčů. Skládá se z +/- bodů, blokování střel a blokování hráče (hit), což je fyzický kontakt s výjimkou faulu, který vede k zastavení nebo „dohrání“ soupeře.

Na základě Radegast indexu je každý měsíc vyhlášen Radegast index hráč měsíce. Více na http://novy.hokej.cz/tipsport-extraliga/radegast-index.

Popis Týmový Radegast index:

Týmový Radegast index je součtem individuálních Radegast index bodů hráčů daného týmu. Za body dosažené v Týmovém Radegast indexu budou odměněni fanoušci klubu (1 600 týmových bodů = 5 sudů piva Radegast zdarma v hokejové hospodě; 2 000 týmových bodů = 5 sudů piva Radegast zdarma v hokejové hospodě + fandící sety). Grafiku znázorňující Týmový Radegast index najdete na hokej.cz v sekci Radegast Index.

Radegast_index_logoTZ