Metallurg díky vítězství 5:3 srovnal krok ve finálové sérii s Lvem Praha

F4: Čtvrtek 24.4.2014, 19:00 (HC Lev Praha vs Metallurg Magnitogorsk)

Další návštěvnický rekord tentokrát domácímu Lvu k vítězství nepomohl. Více než 17 tisíc diváků shlédl velmi napínavou bitvu, v jejímž závěru měli více sil hosté, kteří díky vítězství 5:3 srovnali finálovou sérii s českým zástupcem v KHL. Utkání bylo po dvou třetinách vyrovnané, v závěrečné třetině přidal soupeř hned dvě branky. Domácí hráli v závěrečné části řadu přesilových her, Magnitka s výbornou obranou už ale korekci výsledku nedopustila.

Střelecký účet zápasu otevřel hned ve 4. minutě Chabarov, který z mezikruží propálil domácího Vehanena. Lev Praha byl úvodní brankou soupeře očividně zaskočený a tak měl i nadále plné ruce práce finský brankář s Lvem na hrudi. V 8. minutě se prosadil i střelec pražského Lva, konkrétně Ullström, na jehož přesné zakončení pod břevno neměl Košečkin sebemenší šanci. V závěru prvního dějství šli domácí do vedení díky brance Azeveda, který si s hostujícím brankářem poradil v podobném duchu jako jeho parťák Ullström. Radost pražského Lva z vedení rychle utnul Antipin, který zakončil výbornou souhru při přesilové hře Metallurgu, časomíra v té době ukazovala 19. minutu utkání.

V úvodu druhé třetiny si parta kolem Novotného výborně počínala v oslabení a především díky výborně chytajícímu Vehanenovi neinkasovala. Početní výhodu měli také domácí, těm se zadařilo podstatně více díky přesnému zásahu Němce. Třebíčský odchovanec dorazil svůj vlastní projektil za Kočeškinovy záda, čímž se domácí dostali znovu do vedení. Lev mohl svůj náskok dokonce zvýšit, Thörnberg ale vyloženou šancí pohrdl. Pořekadlo „nedáš, dostaneš“ si do našlapané O2 Arény bohužel našlo také cestu. Ve 35. minutě se po velkém tlaku domácích dokázal prosadit Antipin, který svou druhou brankou v utkání opět srovnal skóre.

finale-04aVstup do závěrečného dějství vyšel Magnitogorsku na výbornou.  Nejprve ve 41. minutě pokořil ospalou domácí obranu Zaripov, jemuž do prázdné klece výborně přihrával Mozjakin. Domácí měli v dalších minutách hned dvě velké šance na vyrovnání, ovšem Nakládal ani Azevedo recept na Košečkina nenašli. Ve 45. minutě přidal svůj již čtvrtý kanadský bod v tomto utkání hostující kapitán Zaripov, tentokrát se prosadil po nechytatelném zakončení při početní výhodě Metallurgu. Lev zbraně sice neskládal, bohužel pro domácí i přes početné početní výhody si puk cestu do Košečkinovy branky již nenašel.

Série bude pokračovat pátým duelem na půdě Metallurgu Magnitogorsk v sobotu 26.dubna od 13:00 SEČ.

F4: HC Lev Praha vs Metallurg Magnitogorsk – 3:5 (2:2 – 1:1 – 0:2)

Branky a nahrávky: 8. Ullström (Kapanen), 18. Azevedo (Zackrisson), 27. Němec (Azevedo, Kapanen) – 4. Chabarov (Timkin), 19. Antipin (Mozjakin, Zaripov), 35. Antipin (Mozjakin), 41. Zaripov (Mozjakin), 45. Zaripov (Mozjakin, Kovář)

Vyloučení: 5:7, Využití: 1:2, Diaváci: 17 073, Střely na branku: 21:22, Stav série: 2:2

HC LEV Praha: Vehanen (Engren) – Ševc, Mäenpää, Oystrick, Němec, Gragnani, O´Byrne, Jaakola, Nakládal – Zackrisson, Novotný, Azevedo – Sekáč, Vrána, Thörnberg – Ullström, Kapanen, Řepík – Ridderwall, Cingel, Matai

Metallurg Magnitogorsk: Košečkin (Pečurskij) – Antipin, Birjukov, Chabarov, Těreščenko, Lee, Ibragimov, Maleňkich – Mozjakin, Kovář, Zaripov – Potěchin, Kazionov, Paré – Kosov, Junkov, Platonov – Osala, Brent, Timkin – Malinovskij