Zase ten burger! Café Palanda

Před necelým měsícem jsme při příležitosti přátelského sedánku, navštívili pověstnou Café Palanda. Říka se, že tam mají jedny z nejlepších burgerů v Praze…

Palanda disponuje dvěma patry (možná od toho také palanda) k sezení, což je oproti naší oblíbené burgrárně nadprůměr. Na jednu stranu obrovská výhoda, protože rezervace není nijak závažně limitována dobou strávenou při pokecu, pivu a jídle, na druhou stranu to může být někdy na obtíž.

Prostředí byť se může zdát obyčejné, opravdu příjemné – dřevěné lavice, příjemné “teplé” světlo (intimčo, žejo:D).

Jaké točí pivo si teď nejsem jistá, ale můžu zaručit, že je dobrý, moc nám chutnalo (potvrzeno spotřebou našeho stolu).

Nabídka jídel – osobně nemám ráda jídelákové bible (třeba včera jsme byli v Indické, kde jídelní lístek čítal cca 16 stran, takovou knihu mnoho lidí nepřečte ani za život)., jedna stránka je pro burgrárnu akorát, to Palanda splňuje na výbornou. Každý si přijde na své. Nečekejte nic jiného než burgery, hranolky a nějaký sálátek.

Ke každému burgeru máte automaticky hranolky a coleslaw salát v ceně. Výhoda i nevýhoda, někdo přecijen nemusí být takový jedlík (jako náš Křeček), ale to není překážkou a můžete si objednat bez.
Cena je snad u všech burgerů stejná – 219kč.
Naše objednávka se sestávala z:
DELICATE BEEF BURGER 1x
(hovězí burger, sušená šunka, parmazánový chips, sušená rajčata, polníček, bacon aioli)
ROYAL BACON CHEESE BURGER 3x
(hovězí burger, grilovaná slanina, cheddar, chilli, pečená cibule, majonéza, domácí kečup, okurka)
SERIOUS BLUE CHEESE BURGER 1x
(hovězí burger, grilované potobello, modrý sýr, majonéza, dubový salát)

 

Za sebe hodnotím Delicate beef, který je považován za novinku na lístku. Maso bylo na můj vkus vysušenější (ne vysušené, ale v burgru bych čekala šťavnatější). Houska vydařená, prává burgrovka, jak jsme zvyklí. Kde jsem však narazila byla celková chuť burgeru. Asi znáte ten pocit “tomu jídlu něco chybí a já nemůžu vyjádřit co”. Přesně to se odehrávalo u mě. Věřím, že je to asi jen subjěktivní pocit, ale přidala bych tam něco jako pesto, nevím. Možná jsem postrádala výraznější chuť bacon aioli (?). Na celkové chuti bych prostě zapracovala. Myslela jsem, že s odstupem času budu na burger vzpomínat se slinama u pusy, to se mi (bohužel) neděje. Třeba to bylo zapříčiněno mým vysokým očekáváním. Dobrý byl, ale já se na zadek neposadila. Za mě burger 7/10, což však není špatné hodnocení

Ostatní hodnotitelé:
Royal bacon cheese burger – Oblizoval jsem se až za ušima, za mě 9/10, fakt dobrej burger.

Royal bacon cheese burger – Za mě celkem normál, nejsem uplně burgrař. takže nemůžu moc hodnotit.

Royal bacon cheese burger – K burgru.. Nutno podotknout, že jsme trochu zhýčkaní, ale i tak se mi zdálo maso vysušený. Možná to nebylo ale jenom masem, jako spíš celek byl takovej.. Nezajímavej? Byl to burgr. Postrádal jsem “tyvogy to je kurva dobrej burgr, sem jdu znova, to je proste žranice”. 7/10.

Hodnocení kamaráda, který si objednal serious blue cheese burger nepřikládám, protože nesnáší houby  Na otázku jak bys ho hodnotil mi stručně napsal: Nebyl špatnej, ale překvapily mě ty houby Měli by o nich psát tučným!)

Salát Coleslaw a hranolky přinesly očekávaný standart ve kterém se snad už nic vylepšit nedá, pokazit lze však mnoho.. Nám moc chutnalo.

Obsluha byla celý večer velice milá, usměvavá a měla s námi neskutečnou trpělivost. Všichni chválíme.

Za jídlo a pití počítejte přibližně 300,-, což je na můj vkus úměrné.

Podtrženo sečteno:
Vezmu-li v potaz všechna hodnocení a názory přítomných:
Palanda je velice příjemná burgrárna ve skvělé lokalitě (kousek od florence) s pěkným prostředím, milou obsluhou a dobrými burgry. Poměr cena výkon je odpovídající. Pokud chcete někde příjemně, neformálně pokecat popít či posedět, ať už s kamarády nebo s drahou polovičkou, nebojte se to zkusit. Doporučuji však zarezervovat stůl předem, je to skoro nutnost.

Já rozhodně zavítám za účelem recenze v budoucnu znovu, abych si potvrdila či vyvrátila mé subjektivní hodnocení.

Palandě děkujeme za příjemný večer.

Verdikt: 7/10 Zuzi Kubínová