Zastavení u Kopečka

Přeji pěkné počtení. Každý čtvrtek se budu snažit v rubrice, Láďa Drápal doporučuje, představit Vám zde vinaře a to od úplně drobných až „koníčkářů“ a až po ty největší a nejznámější, produkující milióny litrů vína. Vždy to bude formou videozáznamů a článků co se mě – neboť je to rubrika silně subjektivní – líbilo nebo nelíbilo.

Níže uvedené video je z viniční trati Pod Dubňansků horů, obec Mutěnice, kraj Jižní Morava. Pan Zbyněk Kopeček, který je majitelem Vinařského domu v Dubňanech, prošel vývojem vinaře od dětských let až po získání velkých zkušeností sommeliéra, též je držitelem degustátorského, mezinárodního osvědčení pro EU. U tohoto vinaře si můžete zajistit degustaci s ochutnávkou přímo u sudu a zároveň na tom samém místě můžete mít ubytování s noclehem, což vřele doporučuji, neboť tato vína se daleko příjemněji konzumují než vína z obchodů (marketů) a po degustaci je zapotřebí dopřát organismu čas na regeneraci.

V kolonce „líbilo“ bych vyzvedl fundovaný výklad o jeho metodě zpracování hrozna, výrobě vína a jeho uchovávání. Do „nelíbilo“ není nic moc co psát, ale nepochválím psa pana majitele Flerinu, který je velmi družný a zaneřádit Vám kalhoty jí trvá opravdu jen chvilku, neboť se dožaduje podrbání.

Přeji Vám, ať si v této uspěchané době vyšetříte čas a uskutečníte návštěvu tohoto sklepa. Určitě nevynechejte z bílých vín pohárek Moravského muškátu a z červených Vás zcela určitě osloví Rulandské modré s přívlastkem pozdní sběr.

[youtube]http://youtu.be/WbrLVk2IKjY[/youtube]