Zmizelé děti ve vinohradském sklepení

Další ze zastávek našeho úderného týmu Skokplus Escape Commando byla na Královských Vinohradech, nedaleko parku Riegrovy sady. Jedná se o projekt Escape Point pánů Jindřicha Marka a Tomáše Kuruce, které zde také osobně můžete potkat.

        

Momentálně jsou v nabídce dvě únikové hry – Novinář a Pokoj. My jsme se na začátek rozhodli pro druhou jmenovanou, která by měla být snazší, nechtěli jsme přeci jen po delší době naše mozkové závity přetížit. Ve hře jde o to, zjistit kam zmizeli dva neposední sourozenci, které za trest zamkl jejich otec v dětském pokoji. Když totiž otec odemkl, děti nikde nebyly.

Hra je podle slov majitele a tvůrce vhodná i pro rodiny s dětmi. Dítě jsme s sebou měli a přežilo, takže s tím se nedá než souhlasit. Prostředí i jednotlivé hádanky a zámky jsou nápadité a jako vždy jsme si při luštění a otevírání nejrůznějších mechanismů užili. Konkrétní samozřejmě prozrazovat nebudu, překvapení ale bylo dost. Samozřejmě jsme ale nejchytřejší na světě, takže jsme z pokoje unikly v rekordním čase, i když jednu nápovědu jsme použít museli.

Celkově tedy opět spokojenost, Escape Point má vše co správná únikovka má mít a navíc je v dobré lokalitě nedaleko centra. Majitel do budoucna plánuje v prostorách udělat i bar, což mu jen schvalujeme. Prozatím můžete po náročné hře svlažit hrdlo třeba v nedalekém vinohradském pivovaru, ta jejich jedenáctka, to je sen, ale to je zas na jiné povídání.

Skokplus doporučuje, více podrobností najdete na stránkách http://www.escapepoint.cz/ a v Polské 20.