FRANKU TURNEROVI BUDOU NA JEHO PRAŽSKÉM KONCERTĚ PŘEDSKAKOVAT ANDREW JACKSON JIHAD (USA) A DUCKING PUNCHES (UK)

Dvojnásobná hudební nálož čeká na fanoušky Franka Turnera, který přijede do pražského Lucerna Music Baru v neděli 9. března. Jako předskokani mu totiž budou sekundovat hned dvě kapely, jejichž folk-punkové melodie ještě vice umocní napětí před hlavní hvězdou večera: američtí Andrew Jackson Jihad a Ducking Punches z Velké Británie.

 

Čtveřice z Phoenixu v Arizoně, Andrew Jackson Jihad, se dala dohromady v roce 2004 a za tuto dobu stihla vydat čtyři studiová alba a přes desítku EP a nejrůznějších kolaborací. Odbornou kritiku i širokou veřejnost si ale získali spíše díky kritickému zaměření svých textů – kapela v čele se Seanem Bonnettem totiž nejčastěji zpívá o politice, ale i sociálních, náboženských nebo osobních problémech.

 

Britští Ducking Punches naopak vycházejí z čistého folk-punku a neskrytě hlásají, že hudba je pro ně vším. Členové kapely v čele s Danem Allenem původně začínali v jiných formacích, ale od roku 2010 působí už čiště pod hlavičkou Ducking Punches. Jejich nejnovější album s názvem “Dance Before You Sleep” vyjde tento měsíc. V Praze se představí solo frontman kapely, Dan Allen.

 

Obě skvělé kapely vystoupí 9. března 2014 v pražském Lucerna Music Baru jako předskokani britské hvězdy Franka Turnera. U původně hardcoreového hudebníka jsou tvrdší vlivy stále znát, mnohem vice se ale ve své tvorbě věnuje právě folk punku. Miláček publika spolupracoval s takovými hvězdami jako My Chemical Romance, Bruce Springsteenem nebo dokonce Johnny Cashem, zpíval i na zahajovacím ceremoniálu Olympijských her v Londýně.

 

Nenechte si ujít tuto skvělou show doplněnou dvěma našlápnutými kapelami, která se koná již 9. března 2014 v Lucerna Music Baru. Vstupenky jsou stale k dostání za 440,- + poplatky v síti Ticketpro nebo prostřednictvím naší ticketingové aplikace.

 FB event: https://www.facebook.com/events/168817253317275/?fref=ts

 Oficiální videa:

Andrew Jackson Jihad – Fucc the Devil http://www.youtube.com/watch?v=MbXWKQSzBdE

Dan Allen / Ducking Punches – I Can’t See It Happening This Year http://www.youtube.com/watch?v=zf55_wQJ9Uk