11. ročník největšího amatérského turnaje v pétanque v ČR

Francouzsko-česká obchodní komora uspořádala již 11. ročník největšího amatérského turnaje v pétanque, který probíhá podle profesionálních norem. Turnaje se zúčastnilo více než 260 hráčů včetně mistra světa z Francie. Pánové Eric Sirot a Claude Vallois předvedli své umění ve večerní exhibici.

Pétanque tour v sobě ukrývá celkem tři turnaje: brněnský (22. května 2014), ostravský (26. června 2014) a pražský, který se uskuteční 28. srpna 2014. Poslední prázdninový čtvrtek je již tradičním termínem pro konání turnaje Francouzsko-české obchodní komory a stejně tradiční je i místo – již několik let se vracíme do malebných zahrad Trojského zámku na břehu Vltavy. Rostoucí zájem o největší amatérský turnaj pétanque v České republice může zastavit jen herní kapacita. Každoročně se tak setkáváme s téměř stovkou tříčlenných družstev, zahrady zaplní i nehrající hosté.

Turnaj zahájil ředitel Francouzsko-české obchodní komory, pan Jaroslav Hubata-Vacek. Francouzsko-česká obchodní komora o zdar svých členů v turnaji dbala také nově pořádanými tréninky pod vedením odborníka pana Petra Fuksy z asociace Pétanque pro Vás. Že je pétanque opravdu náročný sport se mohli účastníci tréninků přesvědčit již na začátku července, poslední trénink proběhne pouhý týden před turnajem, 21. srpna 2014.

Zpestření letošního programu zajistil ukázkou hry pan Eric Sirot, trojnásobný mistr světa z let 2001 až 2003 a člen prestižního klubu Star Master´s. Turnaj FČOK měl již tu čest pana Sirota hostit v roce 2012. Pan Sirot je pravák, dává přednost hrát jako přibližovač a hraje koulemi MS (průměr 74 mm, hmotnost 700g), v civilním životě je účetní.

Dalším význačným hostem je prezident klubu Star Master´s, pan Claude Vallois, který je zároveň známým zpěvákem, skladatelem a pianistou. Claude Vallois nazpíval více než 200 písní a prodal přes 2 miliony desek, jeho skladba se stala také oficiální hymnou turnaje Riviera pétanque show.

Francouzsko-česká obchodní komora byla založena v březnu 1996 a dnes sdružuje na 280 členů, z čehož 57 % tvoří „francouzské“ firmy, 32 % české firmy a 11 % firmy s mezinárodní účastí. Členy jsou také neziskové organizace a fyzické osoby. Posláním FČOK je být platformou pro rozvoj francouzsko- -české komunity, podporovat vzájemné obchodní i kulturní vztahy obou zemí a jejích obyvatel a šířit myšlenku evropské sounáležitosti. FČOK pořádá desítky networkingových, společenských i sportovních akcí a rovněž poskytuje poradenské služby malým a středním podnikům při vstupu na český a francouzský trh.

TZ, Linda Salajková, Komunikace & networking, Francouzsko-česká obchodní komora