Domácí premiéra trenéra Sýkory ve vítězném duchu, Lev vrátil Mytišči porážku z předchozího kola

Atlant Mytišči se stal soupeřem Lva hned podruhé v řadě, přičemž body těžili vždy domácí. Zatímco v závěru předchozího tripu zvítězil Atlant těsně 2:1, při následné odvetě, tentokrát domácí Lev přemohl tohoto soupeře v poměru 4:2. Vítězství domácích se nerodilo snadno.  Atlant vždy korigoval vedoucí branky domácích, na třetí branku v závěru druhé třetiny již ale odpověď nenašel. V utkání se kromě trenéra Sýkory představil ostrostřelec Roman Červenka, který nastupoval v prvním útoku společně s Jakubem Voráčkem a kapitánem Jiřím Novotným.

Tvrdý nástup Lva v první třetině

Lev Praha vlétl do utkání s velkou převahou a jasně diktoval tempo hry. Domácí si vytvořili řadu šancí a hlavně tlak první domácí útočné formace byl hodně znát. Právě tato formace otevřela střelecký účet zápasu, když ve 14. minutě dorážel Škoulovu zblokovanou střelu do šibenice Jakub Voráček. Domácí mohli několikrát skóre navýšit, hostující brankář Galimov byl proti.

Uhlídaný náskok domácích

Do druhé třetiny se do klece hostů postavil celkem překvapivě náhradní brankář Chudobin, který dělá dvojku v Bostonu. Psychologická výměna přinesla kýžené zlepšení hry hostů. Ve 29. minutě se prosadil Michovov, který si díky laxní domácí obraně dojel k dorážce vlastní střely a napodruhé překonal Pöpperleho. Lev z následné přesilové hry branku nevstřelil, z následné útočné šance se už ale prosadil Hossa, který po přesné přihrávce Christensena urval opět vedení na stranu domácích.

Na drama v závěru utkání nedošlo

Třetí třetina se nesla v duchu vyrovnanější hry, která přinesla řadu šancí na obou stranách kluziště. Nejprve se po přečíslení podařilo srovnat hostům díky přesnému zásahu Kolcova. Radost hostů trvala pouhé tři minuty. O vedoucí branku se postaral po Bartečkově přihrávce Jakub Klepiš. Netrvalo dlouho a na konečných 4:2 pro domácí zvyšoval Němec.

HC Lev Praha vs Atlant Mytišči 4:2 (1:0 – 1:1 – 2:1)
Branky a nahrávky: 14. Voráček (Škoula), 34. Hossa (Christensen, Škoula), 45. Klepiš (Bartečko), 48. Němec (Mikuš, Surový) – 29. Michnov (Ozolinš), 42. Kolcov (Kablukov, Michnov)
Rozhodčí: Komarov, Naumov – Pavlov, Čubykin
Diváci: 4618

Lev Praha: Pöpperle – Němec, Škoula, Krejčík, Chára, Hunkes, Mikuš, Porsland – Voráček, Červenka, Novotný – Klepiš, Vrána, Bartečko – Hossa, Surový, Birner – Řepík, Christensen, T. Rachůnek. Trenéři: Václav Sýkora, Jiří Kalous a Vitalij Karamnov

Atlant Mytišči: Galimov (21. Chudobin) – Tjutin, Ozolinš, Kosmačov, Semjonov, Frögren, Rukavišnikov, Višněvskij – Žerděv, Kablukov, Stolberg – Michnov, Engqvist, Gluchov – Ševčenko, Točinskij, Kolcov – Lemťugov, Rybjakov, Bobrov. Trenér: Sergej Světlov

Následující domácí utkání celku Lev Praha:
(PÁ) 22.11. – Lokomotiv Jaroslavl – začátek v 19:00