Jak ze tří bodů udělat nic

AC Sparta Praha – SK Sigma Olomouc, 8.kolo Gamrinus ligy

Postupný boj Sparty o soupeřovu branku v první půli byl sice úspěšný, ale jen co se týkal hlubokého území ve středu pole. Olomouc postavila na svém vápně takřka neprodyšnou zeď, se kterou si útočná linie v čele s aktivním Kweukem nevěděla rady. Rytmus hry sice určovali hráči Sparty, avšak v dostatečné vzdálenosti od Blahovi branky.

První vážnější a na dlouhou dobu zároveň poslední šance přišla v 17. minutě, kdy se do zakončení na hranici vápna tlačil Kweuke po skvělém uvolnění od Vidličky, ale brankař Blaha jej zkušeně vystál a míč skončil pouze v boční síti.

Bohužel hned v zápětí je žlutou kartou oceněn šlapák Švejdíka na Vidličku, kterého zároveň posílá do šaten, potažmo na vyšetření na ambulanci. Post levého obránce zastupuje Pablo Gil, muž, o kterém bylo hodně řečeno, ale od něj málo předvedeno.

Jediná vážná šance druhého poločasu se zrodila na konci 39. minuty, kdy se po obrovském závaru před brankou Sigmy dostal k míči Kadlec, z voleje však trefil jen modrou obrannou hráz.

V 59. minutě Kweuke “zařizuje” penaltu a Blaha navíc po faulu dostává žlutou kartu. Pokutového kopu se ujímá Václav Kadlec a posílá Spartu do vedení, v tuto chvíli vede Sparta celou Gambrinus ligu.

Sparťané měli vše ve “svých nohách”, ale jakoby se zalekli vítězství a čekali na konečný hvizd rozhodčího, čehož dokonale využila Olomouc. Hráči Sigmy najednou ožili. K největším tahounům mužstva patřil mladík Pospíšil, jenž neustále zásobil své útočníky přesnými přihrávkami.

Roli nemilosrdného kata vzal na sebe Ordoš, který nejprve v 66. min. chladnokrevně hlavou zakončil tzv. koníčkem přes padajícího Vaclíka, a v 78. min svojí one man show dokonal pohotovou dorážkou hlavičky svého parťáka Škerleho.

Veškeré další pokusy Sparty o změnu skóre nesnesou kritiku, a tak přece jen zaslouženě odváží Olomouc z Letné všechny tři body, které ji katapultovaly mezi adepty na titul. Naopak pro Spartu je to již třetí prohra v řadě a to na klidu jistě nepřidá.

 

[youtube]http://youtu.be/jzD4NlE_e0Q[/youtube]