17. kolo Gambrinus ligy

zapasDlouho očekáváné první jarní kolo Gambrinus ligy začalo předehrávkou tento pátek. Začínat ligu v půlce února v našich klimatických podmínkách přijde někomu jako nesmyslné. Posunutím termínu na pozdější datum by zase hrozila kolize s reprezentačními srazy a pohároví účastnící by jezdily dobývat Evropu nerozehraní. Proto kluby musely před lety zainvestovat desítky miliónů do vyhřívaných trávníků a další náklady vynaložit na jejich samotný chod. Asi abychom měli srovnatelné podmínky jako v Anglii nebo Německu.

Páteční televizní předehrávka mnoho parády nepředvedla. Teplice si pozvaly na stadion pražskou Duklu. Na divácích bylo vidět, jak se po zimě na fotbal těší, do ochozů jich přišlo fandit úctyhodných 1542. Jejich mateřský klub jim ale přízeň neoplatil a jen remizoval 1-1. Ani v dalších zápasech mnoho fotbalové parády nebylo vidět. Celkově padalo málo gólů a hned ve čtyřech případech byl součet gólu menší nebo roven 1. Abych nebyl jen negativní, tak určitě je potřeba zmínit příchod Milana Baroše do ostravského Baníku. Baroš se potýká se slabší fyzickou připraveností a bylo předem jasné, že nenastoupí od začátku zápasu. I tak nalákal na Bazaly lehce pod 9 tisíc fanoušků. Doufejme, že tento trend přenese i na ostatní stadiony. Navrátilců, na které stojí jít se podívat, je více – Jarolím, Kováč.

Pohároví účastníci Plzeň a Sparta měli start jak přes kopírák. Vlažné první poločasy, kdy se seznamovali se soupeřem a zjišťovali, že to nepůjde úplně samo. Že Švancara sice nevypadá jako Hamšík, ale že motat hlavu obráncům umí stejně dobře. Oba týmy zaslouženě vyhrály, oba týmy střílely branky a hlavně jejich fotbal bavil. A stejně dopadlo i hodnocení zimních posil. Tecl ani Lafata se výrazně neprosadili . Takže po prvním kole jejich minisouboj vychází nerozhodně 1-1 respektive spíš 0-0.

Doufejme, že příští týden již bude počasí v normálu, že bude padat víc gólů, a že nedělní souboj Plzně s Baníkem bude ozdobou ligy.