STARTUJE DALŠÍ ROČNÍK TIPSPORT EXTRALIGY, TITUL OBHAJUJÍ HOKEJISTÉ ZLÍNA

Tradiční dlouhé čekání je u konce, do popředí hokejového zájmu znovu vstupuje nejvyšší tuzemská soutěž – TIPSPORT EXTRALIGA. Oproti minulé sezoně doznalo její složení výrazných změn. Extraligovou příslušnost neuhájily v dramatické baráži celky Kladna a Chomutova, mezi elitu se naopak vrací Mladá Boleslav a Olomouc. Nový ročník soutěže odstartuje na sedmi stadionech už v pátek 12. září.

Stejně jako v minulé sezoně ponese i letos česká nejvyšší soutěž název po jednom z největších partnerů českého ledního hokeje, akciové společnosti Tipsport. Rádi bychom společnosti Tipsport poděkovali za její přetrvávající podporu a péči, jíž věnuje TIPSPORT EXTRALIZE a českému hokeji vůbec. Doufáme, že i vy, sportovní novináři, tuto podporu oceníte vstřícným postojem v podobě uvádění oficiálního názvu TIPSPORT EXTRALIGA LEDNÍHO HOKEJE.

Nejen čtrnáctka extraligových klubů si bude muset v novém ročníku zvykat na úpravy pravidel. Těmi nejzásadnějšími jsou zvětšení koncových pásem a zavedení hybridního zakázaného uvolnění. Český svaz ledního hokeje si od obou novinek slibuje více branek i divácky atraktivnější podívanou. Chod TIPSPORT EXTRALIGY znovu zajistí Český svaz ledního hokeje, funkci ředitele soutěže pak bude i nadále vykonávat Josef Řezníček.

Základní část TIPSPORT EXTRALIGY zůstává beze změn, v roli úřadujících šampionů do soutěže vstupují hokejisté PSG Zlín, kteří při posledním finále zdolali HC Kometa Brno 4:1 na zápasy. Prezidentský pohár pro nejlepší tým základní části pak obhajuje HC Sparta Praha. Nový majitel této trofeje bude znám už v neděli 1. března 2015, kdy je na programu poslední 52. kolo základní části soutěže.

Předkolo Česká pojišťovna play off odstartuje prvními zápasy 4. března, nový mistr TIPSPORT EXTRALIGY bude znám nejpozději 23. dubna 2015. Ve skupině o umístění se znovu bude bojovat o to, kdo spadne do bitev o udržení v tuzemské nejvyšší soutěži. Stejně jako v minulém ročníku bude k vidění atraktivní rozšířená baráž. V té se utkají dva nejhorší kluby TIPSPORT EXTRALIGY s vítězi semifinále první ligy. Definitivní složení účastníků TIPSPORT EXTRALIGY pro sezonu 2015/2016 bude známo nejpozději 19. dubna 2015, kdy se odehraje poslední kolo psychicky náročného podniku.

Fanoušci se mohou v nové sezoně těšit na mnoho výrazných osobností, v aktivní kariéře pokračuje obránce Jiří Šlégr a na česká kluziště se po zahraničních štacích vracejí útočník Zbyněk Irgl nebo obránci Rostislav Klesla, Petr Čáslava a Martin Škoula. Svou další budoucnost zvažuje také litvínovský veterán Martin Ručinský. Bohatou hráčskou kariéru naopak ukončili Petr Nedvěd, Martin Straka, Radek Bonk, Jan Peterek, Václav Varaďa, Jiří Hanzlík a Dušan Salfický.

02-loga_tymu_TELH

TIPSPORT EXTRALIGA V TV

Nepřetržitě od roku 1955 přenáší České televize (dříve ČST) svým divákům ligový hokej. Letos tak Česká televize oslaví 60. televizní sezónu s hokejovou ligou.
Počet utkání na obrazovkách České televize po dobu jejího vysílání rapidně vzrostl.

I letos se diváci mohou těšit na extraligový hokej na programu ČT sport. Pořad Buly hokej živě s komentáři i podrobnými statistikami zprostředkuje přímé přenosy extraligových utkání z téměř každého kola základní části. Vysílací dny úterý, pátek, neděle jsou neměnné, stejně tak vysílací čas pořadu a úvodní buly. Studio Buly hokej živě odstartuje v 18:00 hodin, úvodní buly v 18:20 hodin.

Součástí pořadu zůstává osvědčené obrazové zpravodajství z aktuálního hracího kola. V jeho průběhu mohou diváci prostřednictvím živých vstupů sledovat aktuální vývoj utkání na dvou vybraných stadionech. Nebude chybět ani divácky oblíbená minutka v kabině.

Divácky prověřený pořad Den poté se opět na programu ČT sport zaměří na shrnutí odehraných extraligových kol. Rozebere různé hokejové situace a dá prostor hokejovým osobnostem zajímavé akce okomentovat. Pořad je vysílán z regionálních studií České televize, což usnadní zajištění aktivní účasti hráčů, trenérů a manažerů z klubů.

Televize SPORT 5

Na TV stanici Sport 5 se hokejoví nadšenci mohou nově setkat s magazínem věnovaném extraligovému hokeji s názvem Extraligová tříšť. Formou rozhovorů, reportáží či diskusí se divákům prostřednictvím sportovního kanálu představí všech 14 extraligových klubů.
Další hokejový magazín s názvem Hokejová pětka se zaměří více na prvoligový hokej a mládež.

Moderátorem obou hokejových magazínů je Martin Procházka.

INTERNETOVÝ PORTÁL HOKEJ.CZ

Právě byla spuštěna nová verze Hokej.cz. Cílem bylo vytvořit web odpovídající současným trendům a nárokům návštěvníků. Responzivní design umožní bezproblémové zobrazení na všech mobilních zařízeních.

Portál je doplněn statistikami extraligy od sezony 1993/1994, kdy se hrál první ročník samostatné české nejvyšší hokejové soutěže. Hráčské i týmové statistiky dostanou mnohem více prostoru, budou prezentovány přehledněji, zejména v případě extraligy budou k dispozici nové přehledy i vizualizace.

SESTŘIHY Z TELH NA iSPORT.CZ

Na webu iSport.cz stejně jako v minulé sezoně bude možné sledovat Tipsport extraligu na videoreportážích ze všech utkání. Novinkou budou komentované nejzajímavější momenty kola, které se budou zveřejňovat ještě v průběhu utkání, další budou následovat po jejich skončení. Fanoušci se mohou kromě těchto aktuálních sestřihů těšit každý týden i na hitparádu gólů a doprovodné speciální formáty.

Všechny publikované sestřihy i nové speciální formáty budou k dispozici pro webové stránky jednotlivých extraligových klubů i jiných subjektů v embedované verzi s reklamou a brandingem portálu iSport.cz

TZ