25 let na scéně slaví Doga na turné se čtrnácti koncerty

Od konce března do začátku letních prázdnin odehraje legendární rocková formace Doga celkem čtrnáct koncertů napříč republikou. Potká se s kapelou Skid Row a hosty na jejich turné budou kapely Konflikt a  Traktor a vydá DVD a CD ke svým 25. narozeninám pod názvem 25 let Rock ‚n‘ Rollu. Parta starých pekelných machrů, ze kterých jde strach, a rozhodně nejsou příkladem pro mládež. To je severomoravská kapela Doga. Letos slaví 25 let, což je věk, kdy jsou chlapi v plné síle. Ačkoliv jsou ale členové Dogy na první pohled už větrem pořádně ošlehaní čtyřicátníci, jakmile vlétnou na pódium, roztřískají na hadry mnohem mladší rockové harcovníky. Co by se také dalo čekat od týpků, kteří točili hudební videa s pornoherečkou a nahota ve videoklipech jim rozhodně nevadí. A k tomu alkohol, metla lidstva, také málem jeden čas kapelu téměř rozbila. Nakonec proto odešel basák Pepa Šiko, kterého alkohol stál život. Před několika lety ho nahradil zase Pepa, tedy Pepsi.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=gcDz-zo_4n0&list=UUYbre_lyvrNZ6XcRCQbTSaQ&index=2[/youtube]

Jako „25 let chlastu“ nálepkují svou kariéru členové Dogy, výstřední miláček modelek, hereček a zpěvaček Izzi, extravagantní bicman Mrňus, snad jediný slušňák (ač s velkou rezervou) Lumos a za tlusté struny
tahající ranař a vládce pražského podsvětí Pepsi. Za nálepku chlastounů se všichni do jednoho nijak nestydí a sčítají škody bouřlivého rock´n´rollového života, rozbitá auta, polámaná motorkářská těla pod
koly náklaďáků, výtržnosti při zastavení dopravy na Nuseláku… Je toho hodně a podivme se jen na tím, jak je možné, že to všechno chlapci dokonce s čistým trestním rejstříkem ve zdraví přežili.

Ruku na srdce, je s takovou bandou o co stát…? Rozhodně! Každý potřebuje upustit ventil a na to funguje jen jediný nástroj – Doga.

Doga 25 let Tour:

12.4. 2013 ….……………….. Ostrava, klub Garage
13.4. 2013 ….……………….. Domažlice, klub Death Magnetic

15.4. 2013 ….……………….. Praha, Meet Factory + SKID ROW, Traktor
16.4. 2013 ….……………….. Frýdek – Místek, Sportovní hala + SKID ROW, Traktor
19.4. 2013 …………………. Bratislava (SK), Randal Club
20.4. 2013 …………………. Košice (SK), Colloseum

26.4. 2013 ……………..……. Rožmitál pod Třemšínem, KD

+ festivaly:

25.5. 2013 ……………….…… Slušovice, Fest, + Kabát, Arakain, Konflikt, Traktor a další
27.6. 2013 …….……..………. Piešťany (SK), Topfest
28.6. 2013 ……………………. Vendryně, Slezská Noc

Doga:

Roman „Izzi“ Izaiáš – kytara, zpěv
Lumír „Lumos“ Krpec – kytara
Josef „Pepsi“ Inger – baskytara
Petr „Mrňus“ Vajda – bicí

Více info na:

www.dogamusic.cz

www.facebook.com/dogaofficial

http://www.youtube.com/TVDoga

http://bandzone.cz/doga