AC SPARTA PRAHA: Stavební úpravy na stadionu

Tribuna Andreje Kvašňáka, neboli hlavní tribuna GENERALI Areny, podstoupí přes zimní pauzu další zásadní rekonstrukci, která posune letenský stadion znovu o krok blíže předním evropským stánkům.

Změn tentokrát doznají VIP prostory jak v přízemí, tak ve druhém patře. Na hlavní tribuně vyrostou i nové skyboxy, které budou umístěny v horní části hlavní tribuny (nad sloupy). VIP zázemí na Letné tak po rekonstrukci svým návštěvníkům nabídne takový komfort, na který jsou zvyklí z velkých stadionů klubů v západní Evropě.

Další fáze rekonstrukce probíhá v zimní přestávce – ta je totiž delší, než ta letní. Kompletní A-tým se tak dočasně přestěhoval do tréninkového centra na Strahově a své kanceláře musela taktéž opustit většina zaměstnanců klubu. Na jarní část sezony by už hlavní tribuna s veškerým zázemím měla být připravena.

Rekonstrukce letenského stadionu směřuje nejen k razantnímu zvýšení komfortu svých návštěvníků, ale především ke splnění veškerých požadavků pro odehrání důležitých zápasů pod hlavičkou UEFA.

Na Letné totiž hraje své klíčové bitvy česká reprezentace, je navíc i jedním ze čtyř českých stadionů, které budou hostit nadcházející evropský šampionát hráčů do jednadvaceti let. V neposlední řadě je rekonstrukce dalším z kroků, které usnadní přípravy a konání zápasů Sparty v evropských pohárech.

S02

S03

TZ, foto: sparta.cz