Aktivita i trpělivost

Sparťanští fotbalisté se minimálně do nedělního večera dostali na první místo ligové tabulky díky vysoké výhře nad Českými Budějovicemi. S výkonem i výsledkem byl trenér Lavička po utkání spokojený.

„Výhra se od nás očekávala, takže jsme motivovali hráče, aby do zápasu hned od začátku šli s velkou aktivitou a nepolevovali ani v případě, že se nepodaří vstřelit brzy gól. Hráli jsme aktivně a nakonec jsme splnili i jeden z cílů vyhrát co nejvyšším rozdílem,“ hodnotil zápas na tiskové konferenci.

O výhře rozhodli góly reprezentanti Lafata s Dočkalem. Únava na nich znát nebyla. „Únava se rychleji vstřebává po výhrách. Kluci po Islandu dostali volno a pohár jsme odehráli bez nich. V týdnu poté dobře potrénovali a viděli jsme na nich chuť do zápasu, což si myslím bylo vidět i na Láďovi Krejčím a Pavlovi Kadeřábkovi,“ vyprávěl Lavička, který ale zřejmě nebude moci počítat ve čtvrtek se zraněnými hráči. „Šance na jejich úplné uzdravení do čtvrtečního utkání proti Neapoli není vysoká,“ prozradil.

Sparta má za sebou úvodní polovinu sezóny, ve které obhajuje titul. „Jsme rádi, že jsme úvodní polovinu zápasů zakončili výhrou. A být podzimním mistrem? Každý dílčí úspěch hráče motivuje, ale nejdůležitější je postavení v tabulce po třicátém kole.“

Příprava na čtvrteční zápas s Neapolí, ve kterém Sparta bude bojovat o postup ze skupiny Evropské ligy, začne intenzivně v pondělí. „V neděli dostali hráči volno. Neapol budeme studovat ze záznamů, kterých máme dostatek. Věřím, že se připravíme na sto procent,“ dodal kouč.

29568_vac_0438

TZ, text + foto: sparta.cz