Berdych na French Open končí již v prvním kole!

berdychStopku v prvním kole na turnaji French Open vystavil Tomášovi domácí Gaël Monfils, který se tak po výhře 6:7, 4:6, 7:6, 7:6 a 5:7 postaral o první senzaci na turnaji. Díky vypadnutí nasazené pětky v prvním kole tohoto turnaje, pokračuje Tomášovo prokletí lichých ročníků. Naše světová šestka totiž vypadla na tomto turnaji stejně i v letech 2007, 2009 a 2011.

Monfils se sice díky zdravotním problémům propadl až na samý chvost první stovky hráčů ATP. V poslední době ovšem o sobě dával hodně vědět, především díky výhře challengeru v Bordeaux a finálové účasti na okruhu ATP v Nice.

Ačkoliv náš nejlepší tuzemský tenista prohrával 0:2 na sety, dokázal díky dvěma vyhraným Tiebreakům srovnat krok. Ve třetím setu to bylo jako na houpačce. “Měl jsem šanci rozhodnout v pátém setu, ale nedokázal jsem to. On měl pak svoji příležitost a využil ji. To byl ten rozdíl,” citoval Berdycha po utkání server ATP Tour.

Berdych měl v polovině pátého (rozhodujícího) setu hned čtyři break boly, ani jeden nedokázal využít. Domácí hráč využil zaváhání soupeře za stavu 5:5, kdy prolomil Tomášovo podání a poté již výsledek uhlídal do vítězného konce.