Chicago stále žije!

stanley cup 2013Držitel prezidentovi trofeje pro nejlepší tým základní části NHL stále odolává velezkušenému Detroitu Red Wings. Toto slovní spojení by se mnohým mohlo zdát jako protikladné. Detroit totiž v letošním ročníku prošel do vyřazovací části ligy až na poslední chvíli a se sakra odřenýma ušima. Jenže play-off je jiná soutěž a velezkušení hokejisté z hockey  townu, jak se Detroitu právem přezdívá, pořádně zavařili nejžhavějšímu adeptu na zisk letošního Stanley Cupu, když se poměrně rychle ujali vedení 3:1 v sérii.

Tento semifinálový boj západní konference ovšem jen tak nekončí. Po snížení jestřábů na 2:3 se série stěhovala do Detroitu. Domácí s vidinou předčasného ukončení série na vlastní půdě ovšem u svého soupeře neobstáli. Velkou zásluhou se na celkovém vyrovnání série podepsal český forward Michael Frolík, který svou vítěznou brankou poslal sérii do rozhodujícího sedmého duelu, ten se odehraje ve čtvrtek na ledě jestřábů z Chicaga.

Vítězství hostů ve zmíněném utkání číslo šest se zrodilo ve třetím dějství. Nejprve srovnal jednobrankové manko Michal Handzuš. Ve 46. minutě poslal hosty do vedení Bryan Bickel díky tečovanému nahození Toewse. V 50. minutě seknul ujíždějícího Frolíka domácí obránce a rozhodčí nařídili reparát českému borci. Ten předvedl velmi efektivní zakončení backhandem pod horní tyč. Frolíkova trefa se posléze ukázala jako vítězná, neboť soupeř ještě v závěru korigoval stav na konečných 3:4 z pohledu domácích.

Na českého forvarda se po utkání snesla vlna chvály za jeho povedené zakončení trestného střílení – viz. video níže.

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=fYYHNvS2ffk[/youtube]