Základ kádru chceme udržet, říká sportovní ředitel Lva Chabibulin

Sportovní ředitel Lva Rašid Chabibulin má v těchto dnech pořádně napilno. Díky prodloužené sezoně „bojuje“ hned na několika frontách. Řeší obsazení pozice hlavního trenéra a dolaďuje smlouvy s hráči stávajícího kádru i těmi novými. Jaký stav je v jednotlivých oblastech se dozvíte v následujícím rozhovoru.

Pojďme se ještě krátce ohlédnout za uplynulou sezonou. Jak ji zpětně hodnotíte?
Jedním slovem paráda. Mohli jsme být spokojeni již s pozicí v základní části, ale v play-off hra týmu gradovala. V součtu to v play-off bylo ocenění práce celého klubu, od hráčů přes realizační tým a management.

Je nějaký hráč, kterého byste za loňský rok chtěl speciálně vyzdvihnout?
Pár jich je. Vehanen, který svými zákroky dodával týmu jistotu, Azevedo, který v play-off naplno ukázal, proč jsme ho sem brali, Němec, který řídil naši defenzivu, kapitán Novotný, který od příchodu trenéra Jalonena prokázal, že je opravdovým lídrem na ledě i v kabině a pro tým má velkou hodnotu.

Vy nejlépe dokážete posoudit, zda si Lev v Rusku již získal renomé úspěšného týmu.
Výkony, kterými se náš tým, prezentoval, způsobily, že získal renomé nejen v ČR a přilehlých zemích, ale i v Rusku. Ukázali jsme, že za krátkou dobu se s normálním přístupem a kvalitním výběrem hráčům, se dá dosáhnout kvalitních výsledků.

Je již jasné, kteří hráči nebudou ve Lvu pokračovat? Případně kdy se dozvíme jména „nováčků“?
Kromě již oznámených Klepiše s Humphriesem to můžeme říci ještě o Pacovském. O dalších změnách je ještě předčasné hovořit, protože rozhovory ještě pokračují. Nicméně chceme udržet základ stávajícího kádru. Některé hráče jako Ondřeje Němce a Martina Ševce již máme předjednané, o nové smlouvě se bavíme i s Petrim Vehanenem. Sledujeme samozřejmě i nové potencionální posily.

Jaký osud budou mít hráči, kteří ze Lva pomáhali Spartě?
U Jakuba Krejčíka máme názor, že bude pro jeho další jeho hokejový růst lepší, pokud bude pravidelně hrát, což znamená být mezi prvními čtyřmi beky. Takový prostor u nás aktuálně mít nebude, tudíž bude lepší, aby působil v jiném týmu v ČR nebo KHL, kde bude hrát přesilovky a oslabení. My ho budeme sledovat, práva pro KHL si na něj rozhodně necháme. Osud Tomáše Rachůnka budeme řešit, chceme, aby zabojoval o místo v sestavě našeho týmu.

Jak vypadá stav ohledně nového trenéra?
Máme aktuálně několik kandidátů, jsou mezi nimi trenéři z Česka, Finska i Švédska. Jasněji by mělo být v příštím týdnu.

Jsou již jasné podrobnosti sportovního reglementu pro příští rok, např. množství mladých hráčů, počtu cizinců nebo platový strop?
Nás se problémy s platovým stropem netýkají (se smíchem). Jako mladí hráči budou v příštím roce bráni ročníky 1994, 1995. Ohledně cizinců by měla platit úprava, že v zápasové soupisce musí být 7 hráčů, kteří mohou reprezentovat stát, ve kterém klub sídlí.

Pojďme k aktuálnímu tématu. Sledujete zápasy MS?
Sleduji, chci vidět co nejvíce zápasů. Nejvíce se samozřejmě zaměřuji na naše hráče, ale dívám se i na potencionální posily.

Z „našich“ hráčů hodně pozornosti poutala nominace Jiřího Sekáče.
Prožil výbornou sezonu a jeho výkony byly opravdu kvalitní. Končí mu smlouva a asi ho neudržíme. Mluvil jsem v průběhu sezony několikrát s Jiřím i jeho agentem Vůjtkem, mají několik konkrétních nabídek do NHL. Já sám bych mu doporučil, aby ještě rok zůstal v KHL, v našem týmu, ale konečné slovo bude mít Jirka.

levpraha.cz